• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy można zainstalowac OS X na PC?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
16,883 wizyt
pytanie zadane 30 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
Przegladajac dzisiaj moja ulubiona stronke dobreprogramy.pl natknolem sie na artykul o "OS X 10.11 El Capitan" nigdy tego systemu niewidzialem na oczy, ale jak zobaczylem screeny z tego systemu to pomyslalem "jaki ten system jest piekny".

I mam teraz do was pytanie, czy majac komputer stacjonarny z systemem Windows 10 czy da sie odinstalowac Windows 10 i (legalnie) wgrac OS X?

I czy ten system bedzie mi lepiej dzialal od Windows 10?

I czy w tym systemie bede mial mozliwosc nauki C++? (chodzi mi o to czy bedzie dzialal code blocks)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 września 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Code blocks działa na os x.
Można zainstalować legalnie osx'a na pc'ta.
Czy będzie działał lepiej niż win 10... nie mam pojęcia, ale wydaje się mi, że lepiej nie będzie działał, bo osx jest przystosowany do urządzeń na jakie jest wgrywany oryginalnie, a każna instalacja tego systemu na innym urządzeniu to nie to samo co na oryginale :p
0 głosów
odpowiedź 30 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Wgrać można, zainteresuj się projektem hackintosh :)

Chociaż licencja OS X nie zezwala na instalowanie owego systemu na komputerach innych niż mac,ale w świetle polskiego prawa jest to legalne(niesamowita sytuacja :D). Czy będzie lepiej chodził niż Windows... Mac - całkiem możliwe, ale pamiętaj, że jest to system dostosowany raczej pod sprzęt Appla. Ale masz jescze alternatywne rozwiazania i w pełni legalne:

  • Po prostu wgraj Linuxa. Linux ma wiele wspólnych cech z OS X, sa bardzo podobne, oba wywodzą się od UNIXa. Ja używam i polecam. Działa mi szybciej, zdaje się być bezpieczniej i pracuje mi się wygodniej
  • Do tego możesz wgrać sobie różne pierdółki upodabniające twój system. Lukaj tu: http://www.noobslab.com/p/themes-icons.html Masz możliwość zrobienia tego dla windowsa i Linuxa - Ubuntu, minta, czego tam używasz. Tylko radzę uważać, bo w ten sposób spieprzyłem sobie coś z grafiką na Ubuntu :D

A co do C++ to oczywiście :) Code blocks chyba jest na maca, ale możesz sobie nawet xcode zobaczyć czy co tam jest na maku jeszcze :)

komentarz 30 września 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
C::B jest pisany w wxWidgets, więc jest kompilowalny na Macu => powinien być dostępny. :)
komentarz 1 października 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tak mi się też zdawało :)
0 głosów
odpowiedź 30 września 2015 przez junior-lugos Użytkownik (600 p.)
na maca jest dedykowane środowisko developerskie xCode. Polecam, jak dla mnie wygodniejsze od Visuala.

Co do szybkości działania to odwieczna wojna. Z mojego doświadczenia to mój mac chodzi o wiele szybciej i stabilniej od Windowsa, dlatego bardzo polecam.

Pozdrawiam
komentarz 30 września 2015 przez niezalogowany
tak samo wole Maca
0 głosów
odpowiedź 30 września 2015 przez niezalogowany
Zainstaluj jest to możliwe w 100% nazywa się to potocznie hackintosh ale na pc nie rozwinie pełnuch skrzydeł bo każdy os x jest mocno przystosowany do hardweru urządzenia

 

popaczaj jak ci się spodoba os x to kup sobie normalnego macka tam to śmiga że uchuchu

 

os x to idealna platforma dla c++

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
pytanie zadane 8 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Madmix Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 714 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...