• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Suma z kolumny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
491 wizyt
pytanie zadane 28 września 2015 w C i C++ przez Matpl Nowicjusz (120 p.)

Witam, chciałem wykonać raport z miesiąca w którym wyświetle Nazwe usługi, cene, oraz date- dodatkowo chciałem po wykonaniu zapytania zsumować wszystkie wartości kolumny cena aby wiedzieć jaki przychód z tych usług był za dany miesiąc. Zapytanie wyświetla wszystkie wartości poprawnie jednak nie wiem jak sumować, przy użyciu SUM(BASE_PRICE) otrzymuje komunikat musi występować w klauzuli GROUP BY lub być użyta w funkcji agregującej

SELECT  code, name, BASE_PRICE, CREATE_DATE
 FROM fin_product
   WHERE CREATE_DATE >= '2015-08-22'
   ORDER BY CREATE_DATE DESC
   ;

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Wiesz co? Prawdopodobnie tak długo odpowiedzi nie dostajesz ze względu na to, że opis Twojego problemu wydaje się być zawiły. Spróbuj coś doprecyzować.

Np. jaką masz tabelę (struktura), jakie tworzysz zapytanie, dokładną treść błędu jaką dostajesz.
komentarz 28 września 2015 przez Matpl Nowicjusz (120 p.)

Ok, problem już rozwiązałem i mam prawie to co chciałem.

Chciałem się tylko jeszcze dowiedzieć czy jest możliwe coś takiego

Usługa    Ilość    Cena

A -dla Y    1         20

A-dla X      3        60

                              Razem A

B - dla Y    1          30  

B-dla X       3          40

                              Razem B

itd. Chodzi o podsumowywanie każdej grupy usługi. Problem jest tylko taki że nie ma żadnych utworzonych grup a grupowanie odbywać by się mogło jedynie po nazwie bo początkowy człon dla danej usługi jest zawsze taki sam np. Usługa A - XYZ, Usługa A - ZXY itd.

 

SELECT
TO_CHAR(FINDOC.DRAW_DATE,'YYYY-MM') as "Miesiąc", fp.name as "Usługa", SUM(FINDOCPOS.QUANTITY) as "Ilość",sum_netto AS "Netto"
FROM FIN_DOCUM FINDOC
JOIN FIN_DOCUM_POS FINDOCPOS ON FINDOC.CODE = FINDOCPOS.R_FD_CODE
JOIN FIN_PRODUCT FP ON fp.CODE = FINDOCPOS.r_fp_code
WHERE FINDOC.STATUS = 'Z'
AND  ( (FINDOC.DRAW_DATE >= to_date(:dataOd, 'YYYY-MM-DD')
and FINDOC.DRAW_DATE <= to_date(:dataDo, 'YYYY-MM-DD')) )
group by FP.name, TO_CHAR(FINDOC.DRAW_DATE,'YYYY-MM'), findoc.sum_netto
ORDER BY FP.name

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 22 października 2021 w SQL, bazy danych przez p4wix Obywatel (1,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez moofi Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2022 w SQL, bazy danych przez Doge Gaduła (3,370 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...