• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

XAMPP - Problem z localhost (i ustawieniem zabezpieczeń)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,295 wizyt
pytanie zadane 28 września 2015 w SQL, bazy danych przez Kamil.eF Początkujący (410 p.)

Witam szanowną społeczność Forum:)

Zwracam się do Was z prośbą o rozwiązanie mojego laickiego problemu:)

Otóż:

Po pomyślnym zainstalowaniu pakietu XAMPP (dla Windows) według instrukcji zawartych w ,,Instalacja pakietu XAMPP - dla kursów PHP, MySQL" (  https://www.youtube.com/watch?v=WSeKPbVZBoo&feature=iv&src_vid=99JAI24Zd24&annotation_id=annotation_1870735513 ) i uruchomieniu Apache oraz MySQL-a postanowiłem zabezpieczyć hasłem dostęp do bazy danych używając http://localhost/security/index.php (http://localhost/security/). Jednak nic się nie otworzyło,a w odpowiedzi napotkałem na taki błąd:

Dodam, że nie wyślwietla mi się w ogóle okno tego typu:

Okno xampp

a zamiast niego wyskakuje takie:

Okno xampp

Czy jest to jakiś poważny problem? Dlaczego wyskakuje ,,inna strona niż powinna"? W jaki sposób dotrzeć do opcji zabezpieczeń?

Po bezskutecznych próbach znalezienia rozwiązania w sieci, postanowiłem zasięgnąć Waszej rady w rozwiązaniu trapiącej mnie zagwozdki:)

Z góry dziękuję za życzliwe i wyrozumiałe podejście do mojego laickiego problemu oraz za rzeczowe odpowiedzi:)

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 września 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Być może chodzi o konflikt z portami. Jeżeli używasz skype spóbuj ponownie wejść w XAMPA ale wyłącz przez tym skype.
komentarz 28 września 2015 przez Kamil.eF Początkujący (410 p.)
Nie mam zainstalowanego skype, więc taka możliwość odpada. Co jeszcze może powodować taki problem?
komentarz 28 września 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Ja niestety nie mam pomysłu. Ale może przeinstaluj Xampa, a w skrajnych przypadkach możesz zamienić go na Wampa.
komentarz 12 grudnia 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
A apache i my sql się włączają ?
0 głosów
odpowiedź 28 września 2015 przez Kamil.eF Początkujący (410 p.)

Po przeinstalowaniu XAMPP-a problem pozosał.

Próba wejścia np. na http://localhost/xampp i w odpowiedzi taki komunikat:

Po wciśnięciu ,,Parent Directory" następuje przejście do:

A może mogę po prostu dokonać zabezpieczenia z poziomu phpMyadmin? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?

 

komentarz 6 października 2015 przez MarcinM Nowicjusz (100 p.)
edycja 6 października 2015 przez MarcinM
Witam!

Podobny problem!!!

Po zainstalowaniu xampp'a wg instrukcji z tutoriala na Youtube również nie dostaję okna pomarańczowego localhost/xampp/splash.php (jak zamieszczone wyżej i jak pokazano na filmie) otwiera się  tylko niebieskie okno localhost/dashboard

 

Macie jakieś pomysły czy i gdzie coś poszło nie tak...?

(przeglądarka Google Chrome, system Windows 7)
komentarz 6 października 2015 przez Kamil.eF Początkujący (410 p.)
Witaj!

Nie wiem, czy przeglądarka jest w tym przypadku na tyle istotna (moja to Firefox, system - również Win 7).

Próbowałeś przeinstalowywać XAMPP-a?

PhpMyadmin działa Ci prawidłowo?

Dodam jeszcze, że zainstalowałem XAMPP-a również na drugim komputerze i sytuacja dokładanie taka sama jak opisana w pierwszym poście...
komentarz 6 października 2015 przez MarcinM Nowicjusz (100 p.)
Tak raz przeinstalowałem i to samo...

Instalacja na komputerze drugim daje identyczne wyniki...

 

Zdaje mi się że Myadmin działa prawidłowo, jednak nierozumiem dlaczego nie mam bezpośredniego dostępu do folderu localhost/xampp ... :-(

 

Dopiero zaczynam zabawę z MySQL...
komentarz 6 października 2015 przez Kamil.eF Początkujący (410 p.)
Przypuszczam, że problem jaki nas dotyczy to nie jednostkowy przypadek...

Pytanie brzmi - gdzie jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Instalacja przeprowadzona stricte według instruktarzowego filmu z YouTube, a efekt nie jest tożsamy...
komentarz 6 października 2015 przez MarcinM Nowicjusz (100 p.)
Ja myślę że mamy niestandardowe ustawienia w Windows 7... Ale nie wiem co i jak zmienić więć pytam na forum u źródła...

 

Może kiedyś sie dowiemy o co chodziło... ;-)
komentarz 6 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Macie niebieską stronę zamiast pomarańczowej zapewne przez update do Xampp'a.

Kiedyś była pomarańczowa, teraz niebieska. Proste.

Jakby co to pliki zamieszczacie w folderze htdocs.
komentarz 6 października 2015 przez Kamil.eF Początkujący (410 p.)
Dzięki za info:) Tak po cichu myślałem, że może właśnmie o to chodzi, ale wydawało mi się to zbyt proste :P
–1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

XAMPP zostal zaktualizowany. Strona startowa takze zostala zaktualizowana. Sam nie wiem jak ustaic haslo ale wiem tyle ze XAMPP ma inna strone poniewaz zosta zaktualizowany. A pozatym wiem ze nic nie wiem cheeky

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,387 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,109 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 17,566 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w SQL, bazy danych przez Davv Nowicjusz (240 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...