• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki notebook na studia? Informatyka.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
718 wizyt
pytanie zadane 27 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Witam,

potrzebuje się przesiąść z mojego za dużego notebooka G580(710m+2020m) na coś mniejszego pod studia. Myślałem o S20-30 lub S210. Jednak studiuje informatyke i moje pytanie czy będą działać na nim komfortowo programy typu c++, oraz na dalszych etapach nauki słyszałem, że mam jakieś bazy danych czy microsoft visual studio. Zalezy mi aby na nim też dało się go używać do pracy codziennej typu poczta, youtube bez zacięć/zwiech oraz był max 12calowy. Jeżeli jakieś inne polecacie to dajcie znać :) Kompletnie mi nie zależy aby na nim grać(o ile można o tym w ogóle mówić na tym segmencie)

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 27 września 2015 przez niezalogowany
Moim zdaniem 12 cali to za mało, programowanie na tak małym ekranie nie jest komfortowe.

Zwiększyłbym także budżet na minimum 2tysiące, bo o ile Lenovo jest faktycznie fajne dla osób z małym budżetem, tak przy 1tys nie da się nie zrobić tandetnego laptopa (słabej jakości materiały, laptop szybko się zużywa i po roku odczuwasz potrzebę wymiany). Moim zdaniem lepiej zainwestować w coś co ci wystarczy na dłużej.

Na studiach na informatyce najprawdopodobniej będziesz wymagał nieco więcej od procesora i dysku (dobrze by było się zaopatrzyć w SSD).
0 głosów
odpowiedź 3 października 2015 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
MACBOOK ten najnowszy sprawdziłem, polecam

główne zalety to bateria i dobry procesor
komentarz 3 października 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
MacBook, okej, ale moim zdaniem Applowi się w głowach poprzewracało. Możesz kupić sprzęt lepszy, o wiele taniej i zainstalować linuxa :)
komentarz 3 października 2015 przez niezalogowany
Czy lepszy to kwestia gustu, w gry na tym nie pograsz, ale nie do tego służy docelowo mac. Ich sprzęt jest super lekki i bardzo dobrze wykonany. Wsparcie techniczne posiada na wiele lat i raczej ciężko znaleźć producenta, który tak długo oferuje swoje wsparcie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 591 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 357 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...