• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Życie, a informatyka. Jak wy to dostrzegacie.

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
616 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w Offtop przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Niczym tytuł, chciałbym się zapytać was jak dostrzegacie życie prywatne, pracując w zawodzie informatyka. Czy nie doskwierają wam jakieś uczucia w których was nikt nie rozumie ? Jakie posiadacie hobby które wam pozwala oderwać się od całego życia :)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Grabarz Bywalec (2,880 p.)
Zawód informatyka, niczym nie odbiega od innych zawodów. To, że rozumiesz skompilkowane zagadnienia informatyczne, nie oznacza, że musisz cały czas o nich rozmawiać z ludźmi postronnymi. "was nikt nie rozumie", Tak, jeśli rozmawiasz z atechnicznymi osobami o informatyce. Tę logikę można przenieść na inne zawody. Chemika nikt nie rozumie, bo wie dużo o chemii. Z matematykiem nikt nie rozmawia, bo ma dużą wiedzę dotyczącą matematyki. Sportowiec jest samotny, bo nikt w jego środowisku nie jest jak on, atletą. Myślę, że to otworzy wam oczy, że to stereotyp ;)
komentarz 10 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
W pełni się z Tobą zgodzę, ale :) Pracując dzień w dzień przy komputerze samotnie (freelancing), muszę przyznać, że trochę "zdziczałem". Nie bez powodu powstają strony jak:
http://t4ab.net/

Jak się człowiek za bardzo skupi na rozwiązywaniu problemów w kodzie to zapomina o reszcie świata. I jasne, że może to dotyczyć również chemika, fizyka, pisarza czy kogolwiek innego ale w tej branży jest to chyba najbardziej powszechne ;)
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Benny S Obywatel (1,150 p.)
Moim hobby jest właśnie programowanie, jak również trenowanie zapasów. Bez problemu dogaduję się z ludźmi na wiele tematów, przecież programowanie nie utnie nam języka. :)
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
To prawda :D ale chodzi mi o to jak też rozdzielacie czas na to wszystko jak to łączycie.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Benny S Obywatel (1,150 p.)
Mam ustalony konkretny plan na każdy dzień i tego się trzyman. :)
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Grabarz Bywalec (2,880 p.)
Autor chyba nie słyszał o organizacji czasu ;d
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Słyszał ale dla autora to trudne troche, 1 komputer na 5 osób. Nawalone nauką do szkoły, zoorganizować się czasu po prostu czasami nie da :) I tak z ciekawości się pytam czy też inni tak mają.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Grabarz Bywalec (2,880 p.)
Tak, inni też tak mają.
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
Jestem na informatyce, uwielbiam programowanie, a nic nie przeszkadza mi aby regularnie chodzić na siłownię, biegać, mieć przyjaciół i zwyczajnie cieszyć się życiem. Tyle w temacie.
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Życie - programowanie nie przeszkadza mi w komunikowaniu się z innymi, ale jeśli chodzi o hobby: gram w piłkę nożną, biegam, oglądam anime, gram w gry komputerowe. Dzięki tym hobby mam skimś i oczymś rozmawiać

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 217 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 24 października 2017 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...