• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Elementy uciekają na lewo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
160 wizyt
pytanie zadane 25 września 2015 w HTML i CSS przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Witam mam taki dziwny prbolem przy zmniejszaniu wysokości okna przeglądarki elementy, wszystkie elementy prócz tych, które mają position: absolute/fixed uciekają mi na lewo. Wiem, że pojawia się scrollbar ale te elementy przesówają się o jakieś 3 szerokości scrollbara. Dajmy na to jest jakiś div z pozycją absolutną on się nie ruszy ale już tekst w nim ucieknie o jakieś 50/60 px w lewo. Nigdzie w css'sie nie mam przedziałek odpowiadającym max-height lub min-h... . Czy kogoś może dotknął taki problem lub też wie czym to może być spowodowane??

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Weźże pokaż kod html i css, kryształowa kula odmawia mi posłuszeństwa.
komentarz 25 września 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
ogólnie nie mogę Ci pokazać za specjalnie kodu gdyż jest on, że tak powiem tajny, a nawet gdybym chciał to samego css jest  około 7 tysiecy linijek kodu
komentarz 25 września 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Eh.

To odpal sobie inspektora (np. tego z Firefoxa) i sprawdź, czy jest tam jakiś margin, który to wszystko wywala na bok, czy może inne elementy wszystko wypychają... Jak nie chcesz pokazać kodu, to musisz sobie sam radzić, ponieważ Twój problem jest specyficzny dla Twojego kodu. Nie jest to powszecha dolegliwość.
komentarz 25 września 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
No nic, będę szukał. Dzięki za zainteresowanie problemem. Pozdrawiam
komentarz 25 września 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

7 tysięcy linijek kodu csssurprise

0 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
edycja 25 września 2015 przez Ehlert

Wszystko uwzględniaj w responsywnych jednostkach długości; %, vw itp. Jeśli chociaż jeden element będzie miał na sztywno ustawione px to przy resize'ie ekranu cała strona zacznie się przez niego walić. Miałe ostatnio taki sam problem.

Co do pozycjonowania to jak dasz absolute divowi to będzie tkwił w miejscu jak wół. Inne będą się ruszać.

komentarz 25 września 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Troszkę nie bardzo rozumien. Bo np. mam tam kilka elementów, którym no nijka nie mogę dać procentowych wysokości muszą być pikselowe. Responsywność mam zrobioną ale to na przedziałach długości nie wysokości. Zmieniając szerokość okna wszystko jest ok, tylko właśnie ta zmiana wysokości wszystko sypie.
0 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

 position: absolute; używa się w ostateczności, bez kodu to możemy poczarować z fusów :3

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w HTML i CSS przez Szmonex Początkujący (250 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2015 w HTML i CSS przez MrPolishGamer Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...