• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak skontaktować się ze znalazcą telefonu?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
565 wizyt
pytanie zadane 24 września 2015 w Urządzenia mobilne przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Witam.

Niedawno zgubiłem telefon. Na podstawie Menadżera urządzeń android mogę stwierdzić że właśnie teraz ktoś korzysta z przeglądarki którą mam na telefonie.

Karta sim została już zaablokowana, ponieważ to był telefon na abonament.

Czy wiecie jak mogę się skontaktoweć ze znalazcą ?

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 września 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
wybrane 24 września 2015 przez Szahid
 
Najlepsza
Pójdź na komendę Policji, oni powinni uzyskać dzięki adresowi MAC twojej karty sieciowej dane osbowe przez ISP - nastepnie oni wyłapują dzięki niemu gdzie jest taki ruch sieciowy jest wykonywany. Jeżeli nie, musisz się pokręcić w okolicy, gdzie ta osoba osatnio była, ale z reguły możesz oberwać ;)
komentarz 25 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
A co dokładnie znaczy ukradł?

Bo wiem że ktoś go ma i używa
komentarz 25 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Ukrasc musialby albo przez rozboj, gdzie zmusilby Cie do oddania tego przedmiotu, albo jak kieszonkowiec wyciagnac Ci przedmiot bez Twojej wiedzy. W obu przypadkach nie zglaszajac tego faktu od razu i bez zadnych dowodow jestes bardzo niewiarygodny.

Brutalnie mowiac, zgubiles - Twoja strata. Watpie zeby policja sie tym w jakikolwiek sposob zainteresowala.
komentarz 25 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Też tak myślę. Ale jestem również zdania że zawsze warto spróbować. Przynajmniej żeby go zablokowali
komentarz 25 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Nie slyszalem zeby zablokowali telefon, jedynie karte blokuja, tymczasem zdarzalo sie ze jakiemus znajomemu ktos ukradl telefon i nigdy policja nie zrobila nic tak na prawde.
komentarz 25 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Blokują. Tylko to musi być kradzież.
+1 głos
odpowiedź 24 września 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Liczysz na to, że któryś z użytkowników forum znalazł ten telefon?
komentarz 24 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Nie.

Licze że ktoś mi powie jak mam się zkontaktować z gościem który ma mój telefon. Bo ktoś używa na nim internetu
0 głosów
odpowiedź 24 września 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Nie znam się na tym i czekam na hejty ale czy nie najlepiej było by porosić kogoś z rodziny o zadzwonienie na twój telefon?
komentarz 24 września 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Jak karta jest zablokowano to nie bardzo.
komentarz 24 września 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

Mówiłem że się zabardzo nie znam laugh, ale chciałem pomóc 

komentarz 24 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
liczą się chęci
0 głosów
odpowiedź 24 września 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Hmm, przychodzi mi do głowy tytlko uprzednie (przed zgubieniem) wgranie aplikacji lokalizującej, takiej jak podana poniżej, a potem jego geograficzne namierzenie:

http://www.gdziejestdziecko.pl/
0 głosów
odpowiedź 24 września 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Jak używasz menadżera urządzeń android to może masz włączony dostęp do lokalizacji?

https://support.google.com/accounts/answer/6160491?vid=1-635787173330699267-896441599

 

komentarz 24 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Jest napisane że mój telefon GT (coś tam) był ostatnio widziany 16 września

 

Jednak niedawno wyskozyło " nowe urządzenie" które się nazywa Windows i teraz siedzi na mojej przeglądarce

 

Moge zobaczyć na jakie strony wchodzi. Może dokope się do facebooka
0 głosów
odpowiedź 24 września 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Chyba powinna być opcja namierzania telefonu, już od dawna jest możliwość zdalnego zablokowania telefonu :) + podanie jego lokalizacjii. Idź z tym na policje i podaj wszystkie dane telefonu.
0 głosów
odpowiedź 24 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Niedawno wyskozyło " nowe urządzenie" które się nazywa Windows i teraz siedzi na mojej przeglądarce

 

Moge zobaczyć na jakie strony wchodzi. Może dokope się do facebooka
0 głosów
odpowiedź 26 września 2015 przez YooPach Początkujący (260 p.)
W tym przypadku mamy do czynienia z klasycznym przywłaszczeniem a nie kradzieżą telefonu.  Jak zwał tak zwał,  proponuję Ci bezzwłocznie sprawę zgłosić Policji. Pomimo obiekcji i braku wiary. Moje pytanie brzmi : jeśli uda Ci się namierzyć osobę która ma Twój telefon to co dalej zrobisz? Pójdziesz, zapukasz i powiesz : hej oddaj mój telefon ? Sądzę , że  skoro ta osoba ma nie uczciwe zamiary ( a ma bo wzięła Twój telefon i nie szuka właściciela ) to może się nieciekawie skończyć.  Gdy jednak  sprawę zgłosisz Policji to telefon będzie zarejestrowany jako utracony. Przy jakieś kontroli może uda się go odzyskać. Może trafisz na prawdziwego detektywa który Twoją sprawę potraktuje poważnie. Wreszcie może gdy sam namierzysz swój telefon udasz się po niego z Policjantami  a wówczas to już będzie inna rozmowa  :)
komentarz 26 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Dziękuje za odpowiedź.

A jeśli ustale gdzie gość mieszka to na pewno będę wiedział co zrobić .

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 86 wizyt
pytanie zadane 6 marca w Urządzenia mobilne przez Panelinio Obywatel (1,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 18 października 2022 w Urządzenia mobilne przez Kamillo Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...