• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

start OOP na PHP? + Mobile

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
233 wizyt
pytanie zadane 23 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jarek89 Nowicjusz (210 p.)
Witam, kiedyś zacząłem nauke programowanie od JS, oprócz tego cisnąłem też html'a i css'a 2/3. Oczywiście JS mi słabo szedł ale co potem...

Docelowo chciałem pisać aplikacje webowe + ap. mobilne(iOs || Android). Poszedłem na studia, na 1 roku mieliśmy Cpp i nawet mi się to spodobało i dzięki studiom trafiłem na kanał Pana Mirosława. Obejrzałem wszystkie filmy(bez obiektówki) + książka Grębosza i faktycznie moje spojrzenie na programowanie się zupełnie odmieniło. po 1 semestrze rzuciłem się na php'a i prawie wszystko rozumiałem albo wydaje się w miarę do zrozumienia. Cały czas piszę o programowaniu strukturalnym, myślę że je mam już dosyć fajnie opanowane.

Pytanie co dalej, zamierzam ostro zaatakować obiektowość w PHP, tylko nie wiem jak... czy tak samo jak w przypadku strukturalnego, najpierw obiektówka na Cpp a potem przeskoczenie na PHP? czy jak sie już mniej-więcej kuma to odrazu szkolić się pod PHP z OOP?

Kolejne pytanie może trochę na przyszłość bo wszystkiego jednocześnie nie będę sie uczył, akutalnie jest to html,css,php być moze jeszcze JS'a bym dorzucił ale na studiach wybiorę specjalizacje o aplikacjach mobilnych. Dwóch platform raczej nie ogarnę, więc pytanie. Nastawiać się na iOS czy Android'a? Jestem fanem iOS'a ale czytałem że Objective-c jest "be" itd. A może nauka Cpp na przyszłość też bardziej pomogła by ogarnąć Obj-C lub J2ME?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 września 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Po co chcesz uczyć się OOP Cpp skoro cię to nie interesuje ?  brak logiki. To tak jak by się uczyć grać na trąbce mimo, że  od zawsze chciałeś grać na fortepianie. Niby tu i tu grasz, ale jednak to nie to samo.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Szczerze to jeżeli chcesz pisać te aplikacje mobilne i nie możesz zdecydować się na konkretną platformę to ja bym zaczął na poważnie się tego JavaScriptu uczyć bo dzięki jego znajomości możesz tworzyć aplikacje hybrydowe.

Java Micro Edition to raczej nie jest pożądana na rynku pracy:D Bo w niej tworzone były aplikacje i gierki na te starsze telefony i inne urządzenia jeszcze przed pojawieniem się Androida. Teraz też się pisze w Javie ale używa się Android SDK.

A co do tego C++ to takie podejście nie ma sensu. Chcesz lepiej znać daną technologię to się jej uczysz a nie zagłębiasz się w inną, której nie będziesz potem używać. Szkoda czasu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 773 wizyt
pytanie zadane 29 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez UserAnonymous Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 172 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w PHP przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2022 w PHP przez ZnaQu Nowicjusz (130 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...