• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Modelarstwo - strony, książki, etc.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w Offtop przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Witajcie :)

Macie może jakieś fajne strony o modelarstwie? Książki, czasopisma, cokolwiek :)? Zainteresowałem się tym tematem i chcę pogłębiać swoją wiedzę :) Może ktoś z Was się tym zajmuje :)?

​Dzięki i pozdrawiam :)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Ogólnie interesuje mnie wszystko co związane z modelarstwem. Napędy, silniki, przekładnie, zawieszenie, cała mechanika/elektryka/elektronika. Jestem dzieckiem, któe spędziło część życia w garażu i to mnie najbardziej jara :)

Świetne są także budowy np:

https://www.youtube.com/watch?v=PmDWQCLWmfk

https://www.youtube.com/watch?v=oFIJj7RkbY0

https://www.youtube.com/watch?v=iLk5fN04P_k

To są naprawdę świetne projekty :) Podziwiałem zawsze wszelkie modele, te latające, jeżdżące, pływające :) Ogólnie ruszające się :D

Dlatego wszystko, co mi wrzucicie tutaj jest dla mnie cenne :)
komentarz 23 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Z tym garażem, to tak jak ja :D Co wyjazd do dziadków to 3/4 przesiedziałem w garażu, budując jakieś cuda(wygląd i sprawność tragiczna, ale miałem chociaż radochę) typu samochód z pudełka po zapałkach i nakrętek :) Szczerze, to do dzisiaj mnie to ciągnie, ale jakoś nie mam nerwów do takich rzeczy :D
komentarz 23 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
A no właśnie :P Z drugiej strony czasami tak się odciąć, usiąść gdzieś, gdzie jest tylko radio i kawa to chyba fajne :P Chociaż z tym czasem to tak średnio teraz :(
0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Masz na mysli o modelowaniu 3D za pomocą programów czy o modelowaniu w realnym świecie? (np. Budowanie miniaturowej łódki)
komentarz 22 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
W tagach jest napisane rc :) Czyli chodzi mu raczej o tworzenie modeli w rzeczywistości(po co komu zdalnie sterowany pojazd w komputerze?)
0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Kiedyś była taka gazeta "Mały modelarz" ona już chyba nie wychodzi, ale w internecie pewnie są jakieś pdf-y no i jeszcze pewnie coś się znajdzie na allegro. Może jeszcze na ten temat coś by się w młodym techniku znalazło. Z tych osób co znam to w większym stopniu zdobyli wiedzę od innych lub oglądali w telewizji programy poświęcone temu. Tyle, że z tą telewizją to kilkanaście lat temu teraz nie wiem czy są jakieś programy poświęcone temu.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2015 przez niezalogowany
a co kąkretnie chcesz zbudować nie wiem samolot quadrocopter ?
0 głosów
odpowiedź 23 września 2015 przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)

Ja odwiedzam czasem jedną, ale ostatnio unikam, bo jak wejdę to siedze kilka godzinlaugh http://www.instructables.com/

komentarz 25 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Znam, potwierdzam uzależnia :P

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 427 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w Offtop przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Offtop przez Paczuncha Nowicjusz (220 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 209 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w Offtop przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...