• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Udostępnianie ekranu przez sieć domową? (Live Streaming Video)

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
809 wizyt
pytanie zadane 21 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Od lat chiałem zrealizować najważnijszy projekt mojego życia :D Otóż potrzebuję wyświetlenia ekranu mojego komutera na innym komuterze, telewizorze, smartfonie :D Narazie chiałbym te zrealizować na dwóch komuterach. Nie mam pojecia od czego zacząć, w czym to napisać? Znam podstwy c++, java, html i javasctriptów. Jakich bibliotek potrzebowałbym jeśli mialbym to napisać w  C++? przechwytywanie ekranu i streaming (najbardziej odpowiadoło by mi to w c++) Bardzo proszę o pomoc :D

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 września 2015 przez niezalogowany
Znając same podstawy nie uda ci się wykonać tego projektu.

Do wykonania tego projektu musisz na pewno zainteresować się jakąś biblioteką sieciową. Z kolei streamowanie obrazu to openCV.
komentarz 21 września 2015 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Myślę, że mam ogromną motywację do rozwijnaia się i wspaniałe grono ludzi tutaj którzy mogą mi w tym pomóc :D potrzebuję jedynie jakiegoś zarysu na czym by to polegało, jakiegoś linku do podobnego projektu :D
komentarz 21 września 2015 przez niezalogowany
Bez nauczenia się projektowania obiektowego nie ruszysz dalej nawet na krok. Tutaj ważną jest rzeczą to aby zrozumieć co piszesz bo to co chcesz zrobić wykorzystuje wiele ciekawych mechanizmów i bez odpowiedniego przygotowania po prostu przepiszesz kod z innego projektu, a nie oto chodzi.
komentarz 21 września 2015 przez niezalogowany
komentarz 21 września 2015 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Mam rozumieć, że już ogarniasz projektowanie obietkowe, więc doradź mi Ile około czasu będę potrzebował, żeby oponawoać programowanie obiektowew takim stopniu by zająć się tym projektem? Tzn.  jakie projekty do ćwiczeń polecasz i czas ich wykonania?
komentarz 21 września 2015 przez niezalogowany
Moim zdaniem najlepiej obiektówki uczy napisanie jakiejś gry korzystającej z obiektowej biblioteki (np. SFML), wtedy masz względnie wizualny podgląd na rozwój swoich umiejętności.
komentarz 21 września 2015 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Jedna średniorozbudowana gra starczy? Ciężko rozwijać umiejętności czy jest to intuicyjne i idzie dość sprawnie?
komentarz 21 września 2015 przez niezalogowany
Zacznij od Snake'a na rozgrzewkę, wtedy dowiesz się jak niewiele wiesz (to uczucie to norma i wchodzenie na wyższy poziom programowania) i że jest masa ciekawych problemów do rozwiązania.

Następnie napisz coś nieco bardziej skomplikowanego, to powinno załatwić dość mocno obiektówkę oraz pewnie przy okazji kilka innych tematów jak STL, stosowanie wydajnieszych algorytmów (zależnie na jaką grę się zdecydujesz, ale na pewno się mocno rozwiniesz, możesz tutaj wybrać grę multiplayer to dowiesz się jak budować aplikacje właśnie pod komunikacje sieciowe).
komentarz 22 września 2015 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)

Słuchaj bo przypomniałem sobie, że 1,5 roku temu robiłem grę w Allegro5. Tam pisałem algorytmy by postacie skakały, tło się ruszało itp. Napisałem tak z 3 niewielkie gry. To się zalicza do programowania obiektowego? 

komentarz 22 września 2015 przez niezalogowany
A używałeś tam klas/struktur, dziedziczenia, polimorfizmu?
komentarz 23 września 2015 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Nie, niestety nie, Dzięki wielki za pomoc! Za około miesiąc gdy ogarnę obiektowe znowu się odezwę w tej sprawie :D
komentarz 23 września 2015 przez niezalogowany
Powiem tak: nie musisz koniecznie użyć polimorfizmu i dziedziczenia, jedynie dobrze by było gdybyś wiedział że takie coś istnieje. Wystarczy, że opanujesz posługiwanie się klasami.
komentarz 23 września 2015 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Przeglądałem coś o klasach i nawet nie jest to takie trudne :D Pojęcie jest mi znane również z css więc jakoś dam radę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w C i C++ przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,641 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2020 w C i C++ przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...