• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ VS. PHP - od czego zacząć programowanie?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
3,058 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rafau Początkujący (390 p.)
Cześć :) Dopiero zaczynam swoją przygodę z programowaniem. Przyznam, że jest to wciągające zajęcie.  Postanowiłem, że zacznę od języka C++. Dobrze wybrałem? Może lepiej zacząć od PHP?

Słyszałem różne opinie na ten temat...

Pozdrawiam

9 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)

Nauka C++ już na początku sprowadza się nie tylko do nauki samego języka, a nauki składni, specyfiki kodowania, korzystania z funkcji, obiektowości.itd itd. Jest to taki programistyczny " must have "  Zdobywasz więdzę, którą jesteś w stanie wykorzystać później ucząc się innych języków.

Tak, więc na pytanie czy wybrać C++, odpowiadam z całą pewnością, że tak, zapewne jak i całą resztą kolegów, którzy odpowiedzieli na zadane przez Ciebie pytanie  :)  :D

+2 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
C++ moim zdaniem jest łatwiejszy do nauki, zwłaszcza z filmów pana Mirosława :D
komentarz 31 maja 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Zgadzam się z tobą.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
Najlepszy wybór. Sam Pan Mirosław Zelent do tego namawia. Uważam tak ponieważ łatwiej ci będzie się przesiąść na jaki kolwiek język, bo będziesz już rozumiał o co chodzi.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Rafau Początkujący (390 p.)
Dzięki wielkie!

Oglądam filmy Pana Mirosława i cenię jego fachowość i chęć przekazywania wiedzy innym.

Jednak po 2 pierwszych odcinkach o "C++" mam wrażenie, że "PHP" jest łatwiejszy...

Ale skoro na początku jest trudno, potem jest łatwiej :)
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
To tylko kwestia czasu kiedy ta trudność zniknie i zobaczysz, że to łatwy język
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Sam przeżywałem swoje początki z tym językiem całkiem niedawno, bo niespełna rok temu.
Oczywistym jest, że w Twojej głowie pojawi się lampka blokująca, ponieważ jest to mechanizm obronny, masz przecież styczność z czymś nowym, nieznanym.
Musisz przestać zwarać na niąuwagę, a Pan Mirosław, poprowadzi Cię za rękę po koderskich wirażach i co najważniejsze, bezpiecznie i z wręcz ogromną łatwością dotrzesz na drugi brzeg :) więcej luzu, odpowiednie myślenie przyjdzie z czasem
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Rafau Początkujący (390 p.)
Wcześniej bawiłem się w HTMLu i CSS, ale lepiej pobawić się "silnikiem strony", a dopiero później wyglądem, zawartością :) Albo jednocześnie :)
komentarz 10 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)
PHP opiera się na C++ w dużej części.
komentarz 15 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
@DaveM - w ogóle się nie opiera. Jeżeli już to z C.
komentarz 16 grudnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)
"No tak obiektowość wzięła się z c ... "
komentarz 16 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Nie wiesz co gadasz.

Pierwszym językiem obiektowym był Simula, która przyczyniła się do powstania pierwszego w pełni obiektowego Smalltalka, dzięki którego community mamy masę przydatnych rzeczy w programowaniu.

C++ obiektowość moim zdaniem ma wciśniętą na siłę.

https://github.com/php/php-src/tree/master/Zend

Proszę bardzo - Zend - silnik PHP. Napisany w C. Nie C++.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Zdecydowanie najlepszy wybór na początek to C++, będziesz miał dzięki niemu solidne podstawy do przejścia na jakikolwiek inny język programowanie.

Pozdrawiam serdecznie
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
Potwierdzam autora wyzej C++ poniewaz w nim jest wszystko.

Taki hmm jezyk matka, pozniej inne jezyki dziedzicza po nim.

Bedziesz mial podstawe przy innych jezykach i bedzie Ci sie latwiej ich uczyc bo bedziesz rozumial jak dziala dany mechanizm
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)

Jeśli jesteś totalnie zielony to również polecam spojrzenie na język C, gdyż jest duża dostępność do kursów książkowych np. C Rusz głową!(Polecam serie tych książek(Szczególnie tą o C na początek)  autorzy podchodzą trochę niekonwencjonalnie do nauczania, co sprawia że nie wpada się w monotonię na początku :)) , bardzo fajnie napisanych, dzięki temu podszkolisz się w programowaniu strukturalnym a ogarniając dobrze strukturę, to sama przesiadka na C++ to nie będzie już żaden problem(Zauważ że w C będzie to głównym(Programowanie strukturalne) tematem, a w C++ jest trochę większy bigos bo dochodzi obiektowość, a jak wiadomo autorzy mają ograniczony zasób prezentacji). Ja się uczyłem od C++, potem stwierdziłem że zacznę od zera C(I wyszło mi to na dobre!), mimo wszystko przerobiłem Kurs Pana Mirosława Strukturalny(Jak do tej pory), analogicznie od czasu do czasu zachaczam po kolei o dział z Symfonii C++  Grębosza (Wg. Mnie genialnie napisana książka do C++), ale jeśli chodzi o chronologię, to radzę przynajmniej przerobić chociaż by tą wyżej wymienioną książkę od C, i później w C++, czy też Javie bądź C# będzie ci o multum razy łatwiej.

+1 głos
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ale C++ i PHP to są dwa różne języki i działające zupełnie inaczej, więc co tu porównywać?
komentarz 15 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A czemu odkopujesz prehistoryczne tematy…?
komentarz 15 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Nie ja odkopałem bo było w https://forum.pasja-informatyki.pl/activity a w sumie nie spojrzałem na datę postu ;)
komentarz 15 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Do modów i redaktorów: Zamykajmy stare tematy jak na jakieś natrafimy, nie mamy tyle złotych łopat, żeby każdemu odkopującemu dawać :P
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Myślę, że dobrze wybrałeś. Jak się nauczysz c++, to potem możesz bez problemu przesiąść się na php i będziesz już znał przynajmniej część składni.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez molik Użytkownik (950 p.)
A skąd pomysł na C++? Co Panowie powiecie o JAVA? Ze wszystkich języków programowania ile opinii o nich czytałem to 80% ludzi mówi, że JAVA jest dużo łatwiejsza do nauki niż C++ (nie znam C++ więc mogę się mylić), z kolei PHP jest językiem o słabej deklaracji typów i moim zdaniem nie jest wcale taki trudny.
komentarz 15 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Panie, czemu odkopujesz taki stary temat? :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,838 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez pionier01 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,583 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w C i C++ przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
–2 głosów
10 odpowiedzi 14,573 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2016 w C i C++ przez shido Użytkownik (640 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...