• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy zna ktoś kurs JavaScript ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,965 wizyt
pytanie zadane 15 września 2015 w JavaScript przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
Witam wszystkich czy zna ktoś kurs języka JavaScript ? (oprócz kursu Pana Mirosława Zelenta) Najlepiej aby był w języku polskim. Z góry dziekuję za odpowiedzi.

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez Raaul007 Początkujący (380 p.)
edycja 27 października 2015 przez Raaul007

      Zdecydowałem się na płatny kurs JavaScript + jQuery + AJAX Adriana Bieniasa. Na początek proponuję wejść na jego kanał YT, obejrzeć kilka jego video i zobaczyć czy Wam odpowiada. Kurs jest dużo droższy od eduweb lub innych (kosztował 147 zł za 20h 42min), ale po przerobieniu 7 godzin w końcu wiele rozumiem. Myślałem, że minusem będzie to, że jego kursy są dostępne wyłącznie on-line na vimeo, ale nawet na aero2 (512 kb/s) działa b. ładnie. Oczywiście lepiej jest mieć pliki na dysku, co jest do zrobienia ;) 

     Wcześniej ściągnałem nielegal kursu JS eduweb (bo nie wiedziałem, czy jest coś warty) i się zawiodłem. Po pierwsze koleś prawie nic nie tłumaczy, tylko pisze kod, często nawet dopiero pod koniec lekcji wyświelta efekt w przeglądarce. Po drugie kurs jes z 2011r. O ile język JS się nie zmienił, to praktyczne przykłady są archaiczne.

      Ucząc się z video lekcji, zawsze mam otwartą stronę: http://kursjs.pl/ Genialna zarówno w tych prostych, jak i bardziej zaawansowanych przykładach. Do tego również polecam stronę i kanał YT usera FalconMasters. Nie zraźcie się językiem hiszpańskim - też go nie znam,a mimo to wiele się nauczyłem. Jak to możliwe? Niektórzy mają chyba taki dar tłumaczenia + koleś pokazuje najeżdzając myszką, zmieniając coś,więc można się domyślić czego poszukać w necie dodatkowo :)
     Na koniec dodam, że nie mam nic wspólnego z Adrianem Bieniasem, znam człowieka tylko z kursów na YT(ma mnóstwo bezpłatnych tutoriali).    
Pozdawiam

0 głosów
odpowiedź 15 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Po polsku to nie znam innych sensowych a po angielsku to teamtreehouse
0 głosów
odpowiedź 15 września 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
komentarz 16 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
kolega prosił o kurs JS a nie JQuery ;)
komentarz 16 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
A jquery to co... biblioteka c++ czy javascript?
komentarz 27 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Przykro mi, ale ucząc się jQuery nie nauczysz się dobrze JavaScript.
–1 głos
odpowiedź 16 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
tu nie ma w sumie po co oglądać czy czytać kursów... jak chcesz zrobić coś konkretnego to możesz napisać w google albo na youtube właśnie to coś ... np. slider... a przy okazji uczysz się js... js jest prostym językiem i możesz się go uczyć przy okazji tworzenia jakiejś jakiejkolwiek strony...

ale jak już chcesz to np. P jak programowanie jest ok..

https://www.youtube.com/user/PjakProgramowanie ma też dobry kurs javy pod androida
komentarz 16 września 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
JS nie jest prostym językiem. Jest o wiele trudniejszy niż choćby PHP
komentarz 16 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
pewnie tak ale w większości stron js jest wykorzystywany tylko do prostych animacji ... a większość ludzi nawet do tego używa JQ ... oczywiście mogę się nie znać :)
komentarz 16 września 2015 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
A wy z jakiej strony (książki) uczyliscie sie JavaScript ?
komentarz 16 września 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Do prostych animacji wystarczy css, więc idąc tym tokiem myślenia można sobie naukę js odpuścić.
komentarz 16 września 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Z eksperymentów, co najwyżej zerkałem do MDN
–1 głos
odpowiedź 16 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

LINK

Pierwsza opcja nie licząc reklam.

komentarz 16 września 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Ale wiesz, że istnieje bańka personalizacyjna i niekoniecznie u niego pierwsza opcja będzie taka sama?

Poza tym kursjs.pl jest prawdę mówiąc słaby… Uczy kilku złych nawyków, choćby jeśli chodzi o nazewnictwo.

Na razie nie ma dobrego kursu JS po polsku. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni.
komentarz 16 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Online. Nieoficjalny podręcznik JS + jQ jest moim zdaniem bardzo dobry. Sam kurs JS jeśli chodzi o początki i mechanizm języka nie jest zły. W końcu nikt po jego ostatniej lekcji nie będzie aspirował na stanowisko senior developera. wink

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 425 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2015 w C i C++ przez Porky Obywatel (1,190 p.)
+2 głosów
6 odpowiedzi 1,394 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2015 w Inne języki przez Porky Obywatel (1,190 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 486 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2015 w C i C++ przez Porky Obywatel (1,190 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...