• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozkmina zawodowa.

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
661 wizyt
pytanie zadane 14 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Witajcie stoje przed wieloma wyborami ostatnio.

4kl technikum profil technik mechatronik. 2 egzaminy zawodowe mam za sobą oba zdane, zostaje trzeci lecz mam nauczyciela ktory nie do konca umie wytlumaczyc a tak sie sklada, ze teraz jest najtrudniejsza kwalifikacja czyli programowanie i projektowanie ukladow mechatronicznych, glownie chodzi mi o programowanie sterownikow plc, nie jest duzo tutoriali w necie zbytnio tego a my operujemy na jednym tylko,

 

druga sprawa matura wybralem rozszerz. matme, matme,  fizyke podst. ang, ang rozszerz. i j.pol  dosyc duzo do nadrobienia w roznych kwestiach mam, raczej chodzi o szczegolowe rzeczy bo ogolnie w miare ogarniam te najwazniejsze tematy

Pytanie teraz czy skupic sie na maturze i nie przykladac zbytniej wagi do trzeciej kwalifikacji (ktora zapewnialaby mi juz tytul technika) i przygotowac sie do matury konkretnie, czy po prostu bardziej skupic sie na tym zawodowym i wolnym czasie uczyc sie do matury, dodam, że nie zbyt wiąże swoja przyszlosc z mechatroniką bo chciałbym z programowaniem, informatyka

 

doradzcie

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 14 września 2015 przez WojciechJot
 
Najlepsza

wybralem rozszerz. matme, matme,  fizyke podst. ang, ang rozszerz. i j.pol

Po co aż tyle? Bez sensu. Jeżeli chcesz się konkretnie przygotować to zmniejsz ilość matur do minimum, które będzie wymagane tylko na rekrutację ;) 

komentarz 14 września 2015 przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Mysle, że masz racje po glebszej refleksji, na pewno lepiej czuje się w angielskim rozszerzonym.

 

wezme tak';

-podstawa ; polski, matma, obcy

-rozszerzenie : matma, anglik

 

Mysle ze to mi wystarczy poniewaz mam mase do nadrobienia z j,pol Dzieki za pomoc
komentarz 14 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

O co chodzi dokładnie?
Maturzyści myślący o studiach często chcą zdawać jak najwięcej matur. Ktoś kto myśli o informatyce, chce zdawać:

  • PODSTAWA: polski, obcy, matma 
  • ROZSZERZENIE: informatyka, fizyka, matma, angielski
  • DODATKI w PODSTAWOWEJ: fizyka, informatyka

Łącznie wychodzi od czterech do siedmiu przedmiotów. 

Chcąc zdać wszystkie te matury na poziomie >80% zapomnisz o znajomych, wolnym czasie, ogólnie życiu. Chyba, że jesteś geniuszem. W co wątpię, bo należysz do pokolenia Y, które posiada zbyt wiele bodźców rozpraszających i lecisz zgoła innym programem niż koledzy urodzeni w latach np 198X - 1992. To nie aby urazić Ciebie (najwyżej posrany MEN). 

Jako osoba już dorosła i wkraczająca w świat dorosłości powinno się niestety iść nieco na łatwiznę. 

Dajmy przykład. Na Politechnikę Gdańską, na kierunek Informatyka na ETI wymagają:

  • Polski ppodstawowa lub rozszerzona. 
  • Matma
  • Matma rozszerzona lub fizyka
  • Angielski podstawowy lub rozszerzony

System maturalny jest debilnie zrobiony. Musisz mimowolnie napisać i matmę podstawową i polski podstawowy i angielski podstawowy - oraz zdać. 

Dopiero później piszesz rozszerzenia. W przypadku PG wystarczające jest zdać polski w podstawie, matme, matme rozszerzona i np angielski. Wszystko na poziomie >80%. Gwarantuję, że się dostaniesz. 

komentarz 14 września 2015 przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Temat rozbity na czynniki pierwsze, dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, już wiem co i jak.
komentarz 15 września 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Według mnie warto brać więcej przedmiotów ale skupić się tylko na matmie. Jak Ci inne dodatkowe nie pójdą to przecież nic się nie dzieje. A może akurat wysoko zapunktujesz z fizyki i to zawsze plus dla Ciebie.
komentarz 19 września 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Napisałeś, że zdajesz fizykę podstawową, z tego co wiem, nie ma już fizyki podstawowej!
0 głosów
odpowiedź 19 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Olej szkole i idź na wózek widłowy. Ja tak zrobiłem jakies 9 lat temu i całkiem mi sie podobalo :P
komentarz 20 września 2015 przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Tak się składa, że mam ukończony kurs na wózki widłowe II WJO. Ale wydaje mi się, że zarobki nie będą mi odpowiadać. Pracować przez całe życie za 2000 brutto? Na początek dają najniższa, standard. Ale nawet po podwyżkach nie przekroczę 2 tyś. jako normalny pracownik.
komentarz 20 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
To był komentarz z przymróżeniem oka. Tak na poważnie to realizuj swoje pasje. Rób to co sprawia Ci satysfakcję, a jak bedziesz w tym dobry to kasa sama przyjdzie. Odnośnie Twojego pytania, to mysle ze warto żebyś zrobił porządnie technika jeśli juz poświęciłeś na to pare lat, zawód to zawód :) a pózniej skup sie na tym co lubisz i tyle
komentarz 20 września 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
A tak pisząc przy okazji, to ja po roku pracy na magazynie miałem jakieś 2800 na rękę plus nadgodziny, miesięcznie wyciągałem około 4000, co jak na 19 latka mi starczyło. Ale teraz moze byc inaczej. Jednak zgadzam sie ze to nie jest rozwojowa praca i jak wspomniałem to było z przymróżeniem oka

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...