• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadania ze SPOJ-a

VPS Starter Arubacloud
+8 głosów
4,496 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
Witam.

Chciałbym  zapytać, jak powinniśmy odnosić się do tematów nawiązujacych do zadań ze SPOJ-a, czy powinniśmy pomagać, gdy ktoś wrzuca gotowy kodi i szuka błędu, czy też zgłaszać je?

Nie jestem pewien, ale chyba administratorzy upraszają onieumieszcanie rozwiązań na innych forach.

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz Mądrala (5,270 p.)
Według mnie spoj ma za zadanie zmusic Cie do logicznego myślenia i rozwiązania "zagadki" a nie bezmyślnego wrzucania gotowego kodu :P Jednak na pewno warto pomagać innym w rozwiązywaniu zadań ale raczej na zasadzie jakiś podpowiedzi a nie dawaniu gotowego rozwiązania bo to sie mija z celem. Lub też dobrym rozwiązaniem jest ukrywanie odpowiedzi z kodem po odnalezieniu błedu i uzyskaniu pomocy, żeby inni również mieli szanse pomyśleć nad rozwiązaniem
komentarz 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
Chodzi raczej o to, że od zadań na spoju, jest forum spoj. Każde zadanie jest tam już na tyle szczegółowo omówione, że osoba mająca problem, często nie musisz nawet odświeżać tematu, tylko zastosować się do zaproponowanych wskazówek.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

Ja wam powiem tak - czytam forum na SPOJu gdy mam problem i bardziej mi pomaga to, jak ktoś naprowadzi mnie na rozwiązanie miałem to w zadaniu z dwiema cyframi silnii - ktoś napisał "nie wrzucaj do kodu wzoru na silnię, oblicz pierwszych 15 liczb i coś zobaczysz" i wiecie co? Bardziej mnie ucieszyło to, że sam to zrobiłem niż przekopiowanie kodu.

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Moim zdaniem powinniśmy pomagać, wrzucony kod nigdy nie jest gotowy, przeciez jakby był to by go nikt tutaj nie wysłał. No bo w jakim celu?

komentarz 9 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
Tyle, że jeżeli inni pomagają w takich kodach i wytykają konkretne błędy, to nei sztuką jest już potem zastosować te lekkie poprawki i wrzucić kod na SPOJ-a
komentarz 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Człowieku, ja widziałem repo na GitHubie z jakimiś 100 kodami na spoja, i co myślisz, przekopiowałem i wysłałem? Nie, bo po co mi to. Wolę sam rozwiązać. To forum w porównaniu do takich GitHub'ów to jest nic specjalnego.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
No spoko, sam nigdy nie szukałem gotowców na spoja to nie wiedziałem o tym.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Ja często przeglądam forum Polski SPOJ w celu szukania testów do testowania mojego kodu jeżeli przykładowych jest za mało, i właśnie googlając natknąłem się na takie repo.
0 głosów

Podobne pytania

+8 głosów
0 odpowiedzi 4,338 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2015 w Sprawy forum przez event15 Szeryf (93,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2022 w Java przez Ada3141592654 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2021 w SPOJ przez AizoOz Początkujący (490 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...