• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak mogę zarabiać w wieku 16 lat posiadając umiejętność programowania w C++?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
8,059 wizyt
pytanie zadane 12 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GlitchSlayer Nowicjusz (160 p.)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 września 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Nikt nie zatrudni nikogo kto zna tylko C++, C#, Javę, Pythona czy choćby wszystkie języki świata. Żeby pracować  potrzebna jest znajomość konkretnego narzędzia czyli frameworka, bibliotek i systemu kontroli wersji, a do tego umiejętność pisania testów.
+1 głos
odpowiedź 12 września 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Możesz napisać jakis program i następnie go sprzedawać. Jak walniesz dobrą aplikacja pod androida na przykład, to z samych reklam można całkiem sporo dorobić :).
komentarz 12 września 2015 przez GlitchSlayer Nowicjusz (160 p.)
Mogę spróbować :) Dzięki za odp.
komentarz 12 września 2015 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Zwłaszcza, że popularność (co jest bardzo ciekawym zjawiskiem) jeżeli chodzi o gry na Androidzie, zdobywają gry względnie proste pod kątem mechanizmu jej działania. Jedynym problemem jest po prostu ciekawy, NOWY pomysł.
+1 głos
odpowiedź 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
W tak młodym wieku istnieją (wg mnie) dwie ścieżki, aby coś zarobić: stworzenie własnego programu i sprzedawanie go (np. grę na Steam) lub zostanie freelancerem, czyli osobą, która tworzy sobie miejsce pracy sama i robi grafikę, muzykę, lub oczywiście programuje, np. tworząc strony internetowe.
+1 głos
odpowiedź 12 września 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Z samym C++ mogą być problemy szczególnie, że masz 16 lat. smiley

Miałem jakiś czas okazję rozmawiać z ludźmi "wyławiającymi" przyszłych pracowników na konferenji InfoShare i gdy się dowiedzieli, że mam tylko 18 lat, to stwierdzili, że najczęściej zatrudniają ludzi z 2-go roku studiów i ja muszę jeszcze trochę poczekać. Jak dla mnie to żadna praca, którą można było tam zdobyć nie była atrakcyjna, bo wszyscy szukali programistów webowych, C#, Java i podobnych języków, ale może ciebie by to interesowało. W takim wypadku polecam ci uczyć się w tym kierunku.

 Jednak z bliższych mi dziedzin tj. Vulnerability Research i Reverse Engeeniering można zarobić niezależnie od wieku biorąc udział w Bug Bounty, lub konkursach CTF. Jednak zajmując się tym od roku jeszcze pieniędzy nie zarobiłem więc myślę, że warto się tym zajmować tylko, jeśli kogoś takie tematy interesują, bo na tę dziedninę informatyki trzeba poświęcić przynajmniej tak dużo czasu ile na porządne nauczenie się programowania (tj obiektówka, wzorce projektowe itp.).

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 4,851 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 541 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 545 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2022 w Offtop przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...