• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wątek z radami dla osób, które utknęły w tzw. tutorial hell

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
246 wizyt
pytanie zadane 24 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Bywalec (2,080 p.)
Ten wątek jest dla osób, które utknęły w tzw. piekle tutoriali (ang. tutorial hell). Dla tych, którzy nie kojarzą tego terminu, jest to moment kiedy utkniecie na przerabianiu samouczków, kursów, książek. Proszę dawać rady jak wyjść z tego, jak wy wyszliście z tego błędnego koła, w jaki sposób w ogóle przerabialibyście samouczki, będąc na miejscu osób początkujących. Zachęcam forumowiczów do dyskusji na ten temat. Myślę, że wielu osobom może się ten wątek przydać.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lutego przez Wiciorny Ekspert (274,410 p.)
Na to jest bardzo proste rozwiązanie, też ja nigdy takiego czegoś nie miałem i jakoś nie słyszałem, żeby ktoś tego doświadczał, jeśli masz taki problem, to oznacza, że nie realizujesz "czegoś" tylko realizujesz TUTORIALE.

Jeśli zacząłbyś robić samodzielnie swój projekt w oparciu o tutoriale, to zmienia postać rzeczy. W ten sposób dobierasz to czego potrzebujesz. Np. dodajesz do aplikacji - procesy logowania i autoryzacji, to szukasz dokumentacji + filmów etc żeby się tego nauczyć i zaimplementować, potem dalej dokładasz kolejne klocki do projektu, a może jakieś fajne filtrowanie? Może jakieś inne bazy danych, optymalizacje i na tej podstawie szukasz treści, informacji, porad.

Oglądając i kopiując "przerabiając tzw" tutoriale mało czego się nauczysz, jedynie co, to sprawia ci złudne "wrażenie" że coś robisz, uczysz się etc. a tak naprawdę jakbyś nagle miał coś samemu zrobić (hipotetycznie jakby nagle internetu nie było), to nie jesteś wstanie.
0 głosów
odpowiedź 24 lutego przez teXeq Nowicjusz (140 p.)
Po prostu na początku poznałem podstawy, czyli np. funkcje, pętle, klasy itd. i zacząłem robić własne projekty. Własne to znaczy jeśli chodzi o strony internetowe to odwzorowywałem inne strony ale po mojemu, przez co ciągle ćwiczyłem moje umiejętności. Jeśli czegoś nie wiedziałem to googlowałem i starałem się zrozumieć o co chodzi, jak to sie robi itp.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,490 wizyt
+10 głosów
14 odpowiedzi 2,693 wizyt

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,600 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...