• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sprawdzenie elementów i dodawanie ich

Object Storage Arubacloud
0 głosów
140 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w C# przez Sarelis Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 15 stycznia przez Sarelis

Cześć, potrzebuję porady a dokładnie to jak mogę sprawdzić czy dany element istnieje i nie dodawać go ponownie. Próbowałem jak w  kodzie niżej ale problem jest taki, że pomimo znalezienia tego obiektu i dodania go, to sprawdzenie w liście(inventory.weaponSlots) czy on już tam jest i "blokady" dodawania go ponownie nie działa. Dodaje ponownie ten element.  Brakuje mi pomysłów jak to zrobić.

Link do kodu: https://pastebin.com/2Huw5e30

Debug.Log na początku daje jako Null przed dodaniem a później jak ponownie chcemy dodać AxeWeapon to podaje AxeWeapon(Clone) (AxeWeapon)

Jestem świeży w programowaniu więc nie krytykujcie za bardzo za ogólną jakość kodu. Całość jest w Unity, jak coś jeszcze jest potrzebne to dajcie znać, podeślę. Z góry dzięki za pomoc.

komentarz zamknięcia: Znalezienie rozwiązania

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 stycznia przez Sarelis Nowicjusz (160 p.)
EDIT:

Problem rozwiązany, wystarczyło zrobić sprawdzenie czy dany obiekt zawierający controller istnieje a nie przeszukiwać listę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,910 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2019 w JavaScript przez xFanti Obywatel (1,350 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2021 w C# przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 92 wizyt

92,674 zapytań

141,576 odpowiedzi

320,046 komentarzy

62,038 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...