• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wstawić Logo w formacie .cdr

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
691 wizyt
pytanie zadane 10 września 2015 w HTML i CSS przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Witam serdecznie,

 

Jak mogę wstawić logo do strony internetowej jeśli jest zapisane w cdr. Logo jest stworzone w krzywych wektorowyh.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 września 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
wybrane 10 września 2015 przez supersmok25
 
Najlepsza
Z tego co pamiętam to jest format Corela, który raczej przez HTML nie jest obsługiwany, bo to tak jakbyś chciał wyświetlić logo w formacie PSD. Po prostu zapisz plik do jakiegoś naturalnego formatu jak PNG, czy JPG.
komentarz 10 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Myślałem, że jest może inny sposób, ale skoro nie to idę konwertować i ciąć.
komentarz 12 września 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Jeśli to wektor, to chyba logiczny byłby eksport do SVG
+2 głosów
odpowiedź 12 września 2015 przez rquadratis Użytkownik (960 p.)
Najprościej:

Otwórz logo.cdr w Inkscape, zapisz jako logo.svg i wstaw jak każdy inny obrazek. Przed zapisem możesz dobrać potrzebne wymiary.

Poszukaj w google jak osadzać svg w html. Jest kilka sposobów, które mają swoje plusy i minusy, być może inny sposób będzie bardziej odpowiedni dla Ciebie.
komentarz 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Tutaj już bym się nie zgodził. Ja raz otworzyłem moją grafikę stworzoną w Inkscape w Chrome i nie pokazywało w ogóle tekstu. Najlepszym pomysłem jest po prostu korzystanie z rastrów.
komentarz 12 września 2015 przez rquadratis Użytkownik (960 p.)
Nie miewałem takich problemów. Być może nie zamieniłeś tekstu na ścieżkę?
komentarz 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Ścieżka, czyli krzywa, a nie tekst? Nie, nie zmieniałem, ale i tak nie wiadomo, jak wygląda obsługa tego formatu przez inne przeglądarki.
komentarz 12 września 2015 przez rquadratis Użytkownik (960 p.)

A to akurat wiadomo

http://caniuse.com/#feat=svg-img

komentarz 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Ooo... nie wiedziałem o tym. Sądziłem, że ten format jest tylko związany w Inkscape'em.
komentarz 12 września 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
SVG jest standardem W3C od co najmniej 10 lat. To, że przeglądarki wspierają go tak, jak wspierają, to niestety duża zasługa MS i faktu, że IE do wersji 9 SVG wgl nie łykał…

A prawda jest taka, że SVG powinien od dawna być stosowany tam, gdzie obecnie królują icon fonty, które po prostu ssą.
komentarz 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Czyli tekst (jak podałem wyżej) odbiega już od standardu i trzeba go konwertować do ścieżki? A może to zależy od edytora, a format nie ma tu nic do gadania?
komentarz 12 września 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Nie, po prostu przeglądarki od lat mają bugi z SVG (niektóre wiszą od 10 lat…) i bezpieczniej jest konwertować na ścieżki.
komentarz 12 września 2015 przez rquadratis Użytkownik (960 p.)

Można wstawić tekst na ścieżkę bezpośrednio w kodzie html. Testowałem takie rozwiązania w zeszłym roku i o ile dobrze pamiętam jedynie z ie10 były większe problemy. Rozwiązaniem dla dziesiątki była taka deklaracja w CSS:

#IdŚcieżki {
    font: 700 8px NazwaFontu;
}

Kolejne, drobne problemy miała natywna przeglądarka Androida, ale tylko przy zmianie polożenia tekstu na ścieżce za pomocą dx/dy. Ten sam problem występował w BlackBerry jeśli dobrze pamiętam. Reszta, czyli nowsze i najnowszy FF, Chrome, Safari (OS X/i OS), Opera (od 12.16) renderowały tekst bez zarzutu.

Do tworzenia całych akapitów tekst na ścieżce raczej się nie nada, ale można stworzyć responsywną nazwę w logo, czy co tam inwencja twórcza podsunie.

Z tego, czego doszperałem się wtedy w google, tekst na ścieżce jest zrozumiały dla wyszukiwarek i indeksowany jak każdy inny.

Jeśli ktoś chce poeksperymentować, to można zacząć tu:

http://www.useragentman.com/blog/2013/05/20/cross-browser-svg-text-paths-without-javascript-even-in-older-ie/

+1 głos
odpowiedź 10 września 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
wyeksportuj do innego formatu
komentarz 10 września 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
to mu raczej nie pomogłeś :o
komentarz 10 września 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Ale to jedyne słuszne rozwiązanie w tym przypadku.

Podobne pytania

+5 głosów
10 odpowiedzi 1,018 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Grafika i multimedia przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 646 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 295 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2022 w HTML i CSS przez Mateusz98 Nowicjusz (140 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...