• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ułożenie wentylatorów w obudowie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
107 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,540 p.)

Mam w obudowie 3 wentylatory dające powietrze oraz 1 wyprowadzający. Do tego dwa wentylatory chłodzące radiator z cieczą do procesora które tez wyprowadzają powietrze. Po środku znajduje się GPU które ma 3 wentylatory. Mam jeszcze jeden dodatkowy wentylator. Myślałem żeby zamontować go w osłonie na zasilacz (po prawej stronie) i wiał by on od dołu do góry (osłona od góry ma tylko kratkę na kształt plastra miodu więc powietrze przepłynie bez problemu). Nie wiem tylko czy do dołu obudowy w tej osłonie zasilacza czy do góry tej osłony. Czy jednak zakłuci to obieg powietrza który juz jest i lepiej go nie dodawać? Nigdzie indziej raczej się już nie zmieści.Wizualizacja przepływu powietrza w komputerze

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 września 2023 przez tubylec01 Obywatel (1,400 p.)
Więcej wentylatorów często nie równa się lepszemu chłodzeniu, nie do końca rozumiem z tym zasilaczem, on ma gdzie otwory?
Ogólnie co do zasady ruchu powietrza to podpal papierową kartkę, potem ją ugaś i będzie się żarzyć dając dużo dymu (oczywiście zachowując środki bezpieczeństwa!), wtedy przykładasz do wlotu i widzisz jakie masz ruchy powietrza, którędy najwięcej wychodzi i jak szybko wychodzi i zaciąga, czy się kłębi czy nie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 882 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez MrOften Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 275 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,171 wizyt

92,690 zapytań

141,603 odpowiedzi

320,097 komentarzy

62,050 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...