• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co zrobić, żeby nie tworzyła się druga ikonka Google Chrome na pasku zadań?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez mataaak Nowicjusz (210 p.)

Użytkuję przeglądarkę Google Chrome na Windowsie 10. Mogłem bez problemu uruchomić z paska zadań, na pasku zadań była jedna ikonka i nie tworzyła się druga przy uruchomieniu.

Swego czasu odinstalowałem tą przeglądarkę i zainstalowałem ją ponownie. Niestety, gdy przypnę ikonę z pulpitu do paska zadań i otworzę przeglądarkę, tworzy się nowa ikonka z otwartą przeglądarką, a tamta poprzednia zostaje. Gdy odepnę nieaktywną ikonkę z paska zadań, wówczas na pasku zadań jest jedna ikonka, tak jak sobie życzę. Byłoby ok, gdyby nie to, że gdy zamknę przeglądarkę i uruchomię ponownie za pomocą tej ikonki, pojawia się komunikat taki jak poniżej. Co zatem zrobić, aby było tak jak przed odinstalowaniem przeglądarki?

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2023 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

IMO ten zapis (czerwona ramka) oznacza katalog tymczasowy.

spróbuj przypiąć ikonę do przeglądarki z folderu roboczego a nie za pomocą ikony z pulpitu np.

komentarz 10 czerwca 2023 przez mataaak Nowicjusz (210 p.)
To konkretne rozwiązanie nie pomogło, ale naprowadziło mnie na inne. W katalogu podanym w komunikacie był skrót odwołujący się do innej ścieżki w katalogu niż zainstalowany Chrome. Po zmianie z Program Files x86 na Program Files już działa poprawnie.

Dziękuję za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 857 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mimoid Użytkownik (760 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,399 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...