• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę podzielić ekranu na dwie części

Object Storage Arubacloud
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez mataaak Nowicjusz (210 p.)
Nie mogę podzielić ekranu na dwie części. Nie działa kombinacja Windows+lewa/prawa strzałka. Posiadam Windows 10, był aktualizowany z Windows 7 Professional, gdzie również na nim nie mogłem podzielić ekranu. Działają kombinację Windows+góra/dół.
komentarz 3 czerwca 2023 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
Nie posiadam już W10, przeszedłem na W11, ale tam i tak nie potrafiłem sobie wyobrazić życia bez PowerToys od Microsoftu, gdzie można ustawić własne strefy przyciągania i nadpisać skróty Win+Strzałki. Także, jeśli nikt inny nie da rady Ci pomóc, to polecam zainstalować i skonfigurować https://apps.microsoft.com/store/detail/XP89DCGQ3K6VLD. Większość jest dostępna w języku polskim więc nie powinno to stanowić problemu :).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 czerwca 2023 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
wybrane 4 czerwca 2023 przez mataaak
 
Najlepsza

Moja odpowiedź pochodzi z wątku na SO (https://superuser.com/a/1256245/801533). Nie jestem w stanie dać samodzielnej, bo nie mam W10 już na pokładzie. Upewnij się, jak na poniższym obrazku, że masz włączone przyciąganie w systemie. Przejdź do Ustawień -> System -> Obsługa wielu zadań -> Przyciągaj okna. Upewnij się, że funkcjonalność jest włączona.

Dodatkowo dorzucę od siebie, aby sprawdzić, czy działa przycisk Win. Sam miałem podobny przypadek, gdy okazało się, że klawiatura ma przełącznik do wyłączania tego i podobnych przycisków. 

Obrazek również pochodzi z odpowiedzi SO. 

enter image description here

komentarz 3 czerwca 2023 przez mataaak Nowicjusz (210 p.)
Wszedłem do tych ustawień i to pomogło. Było wyłączone "Przyciągaj okna", włączyłem i teraz przyciąganie okna do lewej działa. Przyznam, że to nie działalo już od paru lat, jeszcze na Windows 7 i cały czas się zastanawiałem dlaczego, i teraz już wiem. Dziękuję za odpowiedź.
komentarz 3 czerwca 2023 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
Nawet nie pamiętam, czy na Win 7 była taka funkcjonalność :D. Jak odpowiedź pomogła, to zaznacz to jako zaakceptowaną :).

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 3,028 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,679 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez niko404 Użytkownik (910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt

92,546 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...