• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka stosowana Uj

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,051 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez FIFI2711 Nowicjusz (120 p.)
Hejka, studiował ktoś z was może informatyke stosowaną na Uj? Jak oceniacie studia, i jak jest z tą fizyką tam?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2023 przez Wiciorny Ekspert (273,730 p.)
Ahh, nie polecam, zależy czego oczekujesz. Fizyka bardzo przyjemna, prof. Golak zajebisty człowiek, egzamin łatwy do nauczenia mimo, że ma ujemne punkty, zawsze ludzie zdawali. Poziom fizyki,  sednio-podstawowy, każdy ogarnie kto się przyuczy chwilę.
Ale wydziału i studiowania na UJ nie polecam na wydziałach fizyki i astronomii.

Studiowałem tam potem na AGH drugi kierunek, ale jak UJ to tylko WMII
komentarz 16 maja 2023 przez FIFI2711 Nowicjusz (120 p.)
Dlaczego nie polecasz? Bardziej zależy mi na informstyce, fizyka niebardzo leży w moich zainteresowaniach
komentarz 16 maja 2023 przez Wiciorny Ekspert (273,730 p.)
po pierwsze tam większość to raczej związana jest z matematyka i stosowaną informatyką, czyli algebry, rachunki prawdopodobieństwa itp. poziom nauczania języków zerowy, jeśli sam nic nie zrobisz to po 5 latach napiszesz hello-world lub w HTMlu szablon.
Wiec zależy czego oczekujesz ja tam poszedłem dlatego że interesuje się teori  automatów ( i nie zależało mi na studiach, więc chciałem coś zeby tylko, miec wykształcenie wyższe), ale poziom słaby, zresztą to widać bo próg jest niski i zwykle ludzie się tam pchają jak się na WMII nie dostają.

Dlatego po licencjacie to olałem i wybrałem AGH gdzie robiłem infe

Więc nie wiem po co chcesz isć na studia i jakie masz oczekiwania, ale tak czy siak, żadne studia nie dadzą Ci wiedzy na tyle,  aby np. po studiach zacząć pracę w branzy IT, oraz którą wykorzystasz w pracy np. programisty.
To i tak musisz robić samodzielnie
komentarz 16 maja 2023 przez Wiciorny Ekspert (273,730 p.)
ps: jak Ci na infie zależy to nie idz na wydział Fizyki...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 774 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,263 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,337 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,438 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...