• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwijane menu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
462 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2023 w HTML i CSS przez HUBSON2912 Obywatel (1,300 p.)

Witam,

piszę stronkę, w której chcę zrobić lepsze menu - rozwijanie i przyklejanie do góry ekranu. Wzorowałem się na kursie CSS z YouTube z kanału Pasja Informatyki link. Autor robił przyklejanie dzięki JQuery, a ja dzięki:

position: sticky;
position: -webkit-sticky;

Rozwijanie jednak nie do końca działa. Gdy najadę zwiększa się cały div z menu, zrzuty ekranu: link. Co powinienem zrobić aby wyglądało to mniej więcej tak: link (screen z kursu)?

Kod HTML: link

Kod CSS: link

Z góry dzięki za pomoc.

1
komentarz 3 maja 2023 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Wrzuciłem kod na CodePena, żeby lepiej było widać problem: https://codepen.io/Comandeer/pen/gOBXgOw

Zachęcam na przyszłość do używania go – jest zdecydowanie wygodniejszy, niż wrzucone osobno kody HTML i CSS.
komentarz 3 maja 2023 przez HUBSON2912 Obywatel (1,300 p.)
Nie znałem tego narzędzia więc dzięki.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2023 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 3 maja 2023 przez HUBSON2912
 
Najlepsza

Wystarczy ustalić dla menu wysokość, np. dorzucając do ol styl max-height: 40px. Wówczas rozwijane menu będzie domyślnie wystawać.

BTW polecam stylować przy pomocy klas, bo obecnie zmieniłeś style dla wszystkich list na stronie – a na 95% kiedyś będziesz mieć też inne listy na niej i tego typu globalne style będą przeszkadzać. Na ten moment najlepsza praktyka to używanie wyłącznie klas do stylowania.

komentarz 3 maja 2023 przez HUBSON2912 Obywatel (1,300 p.)
Istotnie, działa. Dzięki.

A co do stylizowania, nie wprowadzałem klas, bo chciałem tylko pobawić się z menu, a nie tworzyć cały serwis.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 18 września 2022 w HTML i CSS przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 193 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2021 w HTML i CSS przez Vaul12 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2019 w HTML i CSS przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...