• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z produktywnością

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam, zmagam się z problemem niskiej produktywności, przy programowaniu, nauce montażu filmów, grafiki, a także w mniejszym stopniu przy nauce. Szukam jakiejś porady, a przede wszystkim w miarę krótkiej książki (nie mówie tu o slight edgeu którego czyta się kilka miesięcy ze wzgl. na ilość stron i język w którym jest napisany), ewentualnie jakiegoś podcastu. Nadchodzą wakacje, chciałbym poszerzać krąg swoich umiejętności czy to w kodowaniu czy montażu filmów, edycji grafiki, itd, więc szukam czegoś co można przeczytać, czy odsłuchać i wprowadzić od zaraz (najpóźniej od wakacji). Dzięki z góry za pomysły :))

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2023 przez Velta Maniak (51,890 p.)

Prawdopodobnie Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności będzie dość uniwersalnym i odpowiednim wyborem do przeczytania.

komentarz 2 maja 2023 przez niezalogowany
a co sądzisz o "nawyku samodyscypliny"? krótsza książka, ten gtd to nie wiem czy do wakacji zdąże przeczytac
komentarz 2 maja 2023 przez Velta Maniak (51,890 p.)

Nie czytałem tej pozycji, dlatego też nie chcę dokonywać oceny wyłącznie na podstawie spisu treści i recenzji.

Z tego, co wywnioskowałem, dotyczy ona głównie aspektów psychologicznych związanych z wykonywaniem czegoś. Jeżeli prokrastynacja Ciebie dotyczy, to pewnie też byłaby dobrym wyborem.

komentarz 2 maja 2023 przez niezalogowany
czytalem opinie o tym gtd to tak srednio jest oceniana + dluga
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2023 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Takie rzeczy dają tylko chwilowy efekt, podczas czytania będziesz czuć dodatkową motywacje do robienia produktywnych rzeczy, ale skończysz czytać i już nie będziesz mieć tej motywacji, a sama wiedza z książek tego typu zazwyczaj jest mało wartościowa. Na przykład wspomniane GTD, masz kilka prostych zasad które dałoby się zmieścić na jednej stronie, ale opakowane w mnóstwo szczegółowych opisów, których większość ludzi i tak nie musi używać

Do wyciągania kluczowej wartości z książek fajna jest aplikacja Mentorist, masz książki skrócone do najważniejszych elementów, bez zbędnych historyjek jak to autor 20 lat temu poznał kogoś kto miał jakiś problem blablabla... i zajmują 3/4 książki (w sumie 3/4 to i tak dobry wynik - są takie książki gdzie lanie wody to ponad 90%)

Od siebie moge polecić stawianie sobie celów, które rzeczywiście chcesz zrobić i są możliwe do zrealizowania. Masz z nich określoną wartość. Najlepiej jeśli to są mniejsze, krótsze cele, takie do zrealizowania w tydzień albo dwa. Unikaj wielkich potężnych planów, bo łatwo postawić sobie za wysokie wymagania, które później bardziej zniechęcają niż motywują

Dobrze też działa robienie ciekawych rzeczy, nie ma sensu zmuszać się do nauki czegoś, co już teraz jest dla ciebie mega nudne, bo nauczysz sie tego i będziesz robić rzeczy które cie nudzą. Lepiej robić coś ciekawszego
komentarz 2 maja 2023 przez niezalogowany
tu nie chodzi o to ze czegos nie lubie czy cos mnie nudzi, tylko o to, ze wole wlaczyc yt i pol dnia na nim siedziec ogladajac kontent "rozrywkowy"
komentarz 2 maja 2023 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
no właśnie w tym problem

trzeba znaleźć coś, co da ci więcej satysfakcji niż te rozrywkowe rzeczy

czytanie jakiejś książki może dać ci chwilową dodatkową motywacje, no ale skończysz taką książke i co dalej?

ludzie którzy odnoszą sukcesy, mimo że lubią mówić jaką to ciężką droge musieli przejść (szczególnie sportowcy lubią się chwalić cierpieniem)... to zazwyczaj ludzie którzy po prostu lubią robić to co robią
komentarz 2 maja 2023 przez niezalogowany
moze to jakies wypalenie xd

mozliwe ze wszystko przez ten walony javascript, w sumie zmuszam sie do jego nauki juz dluzszy czas
komentarz 2 maja 2023 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
a to też tak miałem z frontendem, zawsze mnie nudził

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 1,238 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 501 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...