• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki RTX 4070 wybrać?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,356 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)
Witam, składam komputer wybrałem już chip kart graficznej NVIDIA RTX 4070. Nie wiem jaką konkretnie wybrać: ASUS, MSI czy Gigabyte. Oraz jaki konkretnie model, np. gigabyte WindForce, Aero, Gaming, Eagle?
komentarz 10 maja 2023 przez ufok Nowicjusz (100 p.)
Podepnę się trochę do pytania, bo mnie martwi trochę inna kwestia.

Widzę, że prawie wszystkie nowe karty "dmuchają" gorącym powietrzem (z trzeciego wentylatora) pionowo do góry. Nie wiem jak u innych, ale ja mam tam procesor z radiatorem typu tower. Zastanawia mnie, czy takie podgrzewanie procesora kartą jest istotne. Czy warto szukać takiego modelu, w którym większość gorącego powietrza kieruje do tyłu, za obudowę?

Przykładowo patrząc na tył karty, Gigabyte lub Palit ma wyraźnie odsłonięty radiator, a taki Asus Dual już mniej. Ja wiem, że jak się ma chłodzenie wodne, to problemu nie ma, ale chłodzenia CPU wymieniać nie zamierzam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
komentarz 2 maja 2023 przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)
Z benchmarku wychodzi na to, że Gigabyte najlepszy. Pytanie tylko, która wersja? Aero, WindForce, Eagle, Gaming? Wiesz gdzie mogę to sprawdzić.

P.S. dziekuję za odpowiedź
komentarz 2 maja 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Wejdź sobie tutaj i możesz pojedynczo każdą do każdej porównać:
https://versus.com/en/graphics-card
Trudno jednoznacznie powiedzieć, nie wiem jakiego przeznaczenia też głównie ma być karta, na czym najbardziej Ci zależy, w kwesti krótko i długofalowej itd.
+1 głos
odpowiedź 3 maja 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Dobry wybór! 4070 i 4070TI to obecnie najbardziej opłacalne karty pod gry.

Inną kartę wybiera się pod gry (z OC), inną pod AI czy edycję video (tutaj najlepiej bez OC), itd. Zakładam, ze chodzi o gry.

Pod gry wziąłbym Gaming, Eagle to budżetowa wersja, zwykle z gorszym chłodzeniem. W wydajności nie ma dużych różnic - skupiłbym się na chłodzeniu, najlepiej mieć ciche i wydajne. Chłodzenie WindForce trójwiatrakowe jest w porządku.
komentarz 4 maja 2023 przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)
Dlaczego karty pod AI nie powinny mieć OC? Karta będzie służyć w głównej mierze do programowania systemów uczących się oraz projektów gier w Unity. Dodatkowo będzie też wykorzystywana do grania w gry typu Valorant.

Udało mi się zawęzić poszukiwania do trzech modeli:

Gigabyte GeForce RTX 4070 GAMING OC 12GB DLSS 3
Gigabyte GeForce RTX 4070 AERO OC 12GB DLSS 3
MSI GeForce RTX 4070 GAMING X TRIO 12GB DLSS 3

Opinie najlepsze ma MSI, chłodzenie ponoć też. W benchmarkach najlepiej wypada AERO, a w specyfikacji GAMING. Stąd mój dylemat... Co proponujesz?
komentarz 4 maja 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Karty z OC nie lubią długotrwałej pracy w stresie, czyli na maxa. I szybciej padają od tych bez OC. W AI czasami niektóre rzeczy liczy się kilka godzin czy dni.
komentarz 4 maja 2023 przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)
Czy tak samo jest w kwestii procesora? Lepiej kupić wersje z zablokowanym mnożnikiem?
komentarz 6 maja 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Nie. Procesor ma mniejszy udział w AI, chyba że liczysz celowo na CPU zamiast GPU.

W karcie GPU można zejść z częstotliwością rdzeni, wykonać undervolting, itp. Ale w sumie do AI czy intensywnych, długotrwałych prac lepiej wybrać GPU bez OC.
komentarz 6 maja 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Nie znam tych kart, nikt nie zna wszystkich, nikt nie czyta wszystkich testów i benchmarków, skoro co tydzień wychodzi coś nowego :)

Z tych trzech ograniczyłbym się do dwóch:

Gigabyte GeForce RTX 4070 GAMING OC 12GB DLSS 3
MSI GeForce RTX 4070 GAMING X TRIO 12GB DLSS 3

Obie są dobre (przede wszystkim to są czołowe firmy, najlepsze więc błędu nie popełnisz, to jak z Audi, Lexusem czy BMW), ale poczytaj o nich testy, raczej zagraniczne, u nas jakoś za bardzo nie mam zaufania do wielu testów, są robione pod firmy, pod reklamę. Nie twierdzę, że na Zachodzie jest inaczej :) Ale np. TomsHardware czy czołowi Youtuberzy są OK.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 118 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez AleOlek Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...