• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przejście do IT w moim przypadku.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0101m4gnific4 Nowicjusz (120 p.)
edycja 26 kwietnia 2023 przez 0101m4gnific4
Cześć, w tym roku kończę magisterkę z ekonomii na uniwersytecie ekonomicznym, studiowałem ekonomię na I i II stopień. Podczas studiów skupiałem się głównie na statystyce,ekonometrii, przewinęły się jeszcze metody ilościowe no i ogólnie matematyka na ekonomii była w prawie każdym przedmiocie na studiach, mniej lub bardziej zaawansowana w różnej postaci i zaawansowaniu. Miałem na studiach II stopnia prowadzone dwa dodatkowe przedmioty, Data Science i Business Inteligence i te dwa przedmioty wypełniły pewną pustkę którą miałem będąc na studiach, jak szedłem do szkoły średniej to wybierałem pomiędzy mat-chem lo a informatyka w technikum i tak właśnie zawsze ciągnęło mnie do drugiego wybrałem pierwsze a później zboczyłem z tropu.

Po tych studiach chcę iść na pewno na studia analiza danych lub IT in Business/informatyka i ekonometria, lecz oczywiscie niestacjonarnie - rozważam zatem SGH/UEW/UW.

Przyjmijmy scenariusz, kończę dodatkowe studia II stopnia oczywiście, więc jestem takim świeżym absolwentem 5 lat ekonomia + jeden z powyższych, zaplecze matematyczne z tamtych studiów + dobra znajomość ekonomii dodając do umiejetnosci i widze z studiow dodatkowych oraz praktyke 2 letnią w korporacjach w działach związanych z analizą danych. Czy taka osoba, może zabłysnąć i zrobić karierę w rozwijajacym sie i przyszłościowym data science? lub po prostu pójść w świat progamowania niezwiązany z analizą danych ?

Aktualnie jestem na stażu w korporacji związanej z rynkiem kapitałowym, głównie używam excela power query vba. Tak dodatkowo to znam właśnie podstawy algorytmu uczenia maszynowego, python (pandas), sql (oracle,postgre) python taki poziom powiedziałbym podstawa/średniozaawansowane, sql zaawansowany.. niestety na chwile obecna nie mam możliwości wykorzystania tego w pracy.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Czy taka osoba, może zabłysnąć i zrobić karierę w rozwijajacym sie i przyszłościowym data science? lub po prostu pójść w świat progamowania niezwiązany z analizą danych ?

To już zależy od twojej wiedzy, w szkole każdy znał osoby które miały co roku najlepsze oceny, a ledwo ogarniały cokolwiek poza zaliczaniem sprawdzianów

Jeśli chodzi o "czy po X studiach da się...", to mogę powiedzieć że obecnie mam w zespole fajnie ogarniającego absolwenta historii, a w jednej z poprzednich firm prawie najlepszym programistą w zespole był były nauczyciel polskiego... z drugiej strony pracowałem z magistrem fizyki, który utknął jako tester manualny. Patrząc po tym kto skończył jaki kierunek, myślę że powinno być odwrotnie (kierując się tylko informacją o studiach)

Ucz się tego przy czym chcesz docelowo pracować, jak będziesz umiał dobrze to wysyłasz CV, idziesz na rozmowe, udowadniasz że umiesz i podpisujecie umowe (może brzmi prosto, ale każdy wie że nie jest - to coś jak przebiegnięcie maratonu, instrukcja "biegniesz i po jakimś czasu masz przebiegnięty" wydaje się prosta, ale każdy kto próbował wie jakie to trudne)

komentarz 27 kwietnia 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Ostatni fragment to jak bym słuchał Pana Zelenta xd

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 320 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,036 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Throwaway Nowicjusz (180 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...