• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google analytics - dziwne zliczanie ruchu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
92 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

Witam

Wdrożyłem ostatnio do pracy google analytics. Chciałem zobaczyć z jakiej części Polski pochodzi najwięcej ruchu. Posiadam również statystyki bezpośrednio od hosta strony. I zauważyłem dziwną właściwość. Jak na statystykach od strony hosta jest średnio 30+ wejść dziennie na stronę. To w google analytics z okresu zbierania danych wychodzi , że mamy 48 użytkowników. Wprowadziłem to niedawno jakoś od tamtego tygodnia. I dziwi mnie rozbieżność pomiędzy tymi danymi. Czy coś źle połączyłem z google analytics czy po prostu ja nie potrafię się jeszcze posługiwać tym narzędziem i wszystko jest dobrze?

Host:


GA4

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
TO normalna sprawa w tym wypadku, Różnice w liczbie użytkowników widocznych w Google Analytics i statystykach od hosta strony są dość powszechne i wynikają z różnych sposobów zbierania danych.

W Google Analytics dane są zbierane za pomocą kodu śledzącego, który jest umieszczany na każdej stronie Natomiast statystyki hosta strony mogą opierać się na innych źródłach danych, takich jak logi serwera, które mogą zbierać informacje o tym, jak wiele razy strona została pobrana z serwera.
Inny powód to np. czas przetwarzania danych ( Google robi to "in real life", a host zbiera to z zbioru danych i aktualizuje na bieżąco)

Także wszystko jest okej.
komentarz 27 kwietnia 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie, który jest bardziej może nie tyle, że rzetelny co nie zakłamuje rzeczywistości. Bo jak się na to patrzy to wyniki są mega rozjechane względem siebie. Ale jeżeli google używa kodu śledzącego to po każdym otwarciu strony powinno od razu naliczać wejście ogólnie użytkownika nie rozbijając tego na nowego/powracającego.  

Natomiast statystyki hosta strony mogą opierać się na innych źródłach danych, takich jak logi serwera, które mogą zbierać informacje o tym, jak wiele razy strona została pobrana z serwera.

Czyli jak dobrze rozumiem mogę przeładować stronę u siebie 50 razy i będzie wtedy 50 wejść na stronę? 

Trochę nie mogę tego zrozumieć bo to opiera się tak jakby na tej samej zasadzie a działa zupełnie inaczej. Jedno i drugie zlicza wejście po otwarciu strony a jednak jedno to zlicza a drugie tak jakby zlicza

komentarz 27 kwietnia 2023 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
google używa jeszcze cookie w których zapisuje sesje użytkownika

na podstawie tego może określić że ktoś jest powracający, albo ile czasu spędził na danej stronie

z tego co kojarze to w przypadku google, wysłanie raportu o wejściu na strone, dzieje się dopiero po jakimś czasie, krótkim, ale nie natychmiastowo, więc teoretycznie przy masowym odświeżaniu strony nie nabiją się wszystkie odświeżenia, jako osobne wyświetlenia

ale nie pamiętam jaki to był czas, obstawiam coś w okolicy 2-4 sekund

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
pytanie zadane 9 września 2020 w PHP przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 188 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2020 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...