• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój "edytor" 3D

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2023 w Nasze projekty przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Hej wpadłem na pomysł napisania edytora 3d dla programistów. Pozwala on na optymalizowanie modeli 3D oraz eksportowanie ich jako kod dla biblioteki three.js lub R3F. Narzędzie nie służy do modelowania. Ma być pomocne od strony kodu do łatwiejszego zarzadzania modelem. Chętne usłyszę od was feedback :) 

https://webgl-opti.web.app/app

Jeśli nie mieliście do czynienia z 3D a chcielibyście zacząć kilka miesięcy temu prowadziłem prezentacje o tworzeniu 3D za pomocą three.js oraz react: 

https://www.youtube.com/live/9gAGQqlQFjc?feature=share&t=6923

Z góry dzięki za wszelkie opinie ;) 

komentarz 10 kwietnia 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Tak z ciekawości. Jak z wydajnością? Jak duże obiekty jest wstanie sensownie ogarniać? Jest możliwość by pod js podpiąć gpu?
komentarz 11 kwietnia 2023 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Three.js korzysta z WebGL jest to przygotowana pod web wersja OpenGLa która wykorzystuje kartę graficzną. Samemu nie możesz wybrać czy wykorzystujesz GPU czy CPU ale przeglądarka wybiera GPU za ciebie domyślnie. No chyba że masz skopane ustawienia w przeglądarce ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Zapoznam się bliżej to dam znać co się podoba, a co nie.

Póki co to nie mam "pod ręką" żadnego modelu na PC, musiałbym coś ściągnąć. Może dobrze byłoby wrzucić kilka modeli przykładowych w celach demonstracyjnych?.
komentarz 11 kwietnia 2023 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Przygotowałem kilka kwadratów aby pokazać możliwości. Zapomniałem dodać.

https://webgl-opti.web.app/exampleModels/exampleForGithubWithGroups.glb

Model ma kilka problemów. W tym modelu:
- jest 9 takich samych geometrii 
- oraz 9 materiałów mimo tego że korzystamy tylko z 5 kolorów 
- geometrie posiadają też UVs które nie są potrzebne ponieważ materiały nie mają tekstur
- posiadają też grupy które można pousuwać aby zmniejszyć rozmiar modelu.

 

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 26 września 2022 w Ogłoszenia, zlecenia przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 448 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w Nasze projekty przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...