• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wordpress i błąd wyświetlnia zdjęć po dodania pliku .htaccess

Object Storage Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

Witam, robię obecnie sklep z roślinami w wordpressie i wpadłem na genialny pomysł żeby skopiować i wkleić bezmyślnie plik .htaccess z internetu. Plik działał ale pojawił się taki problem że zdjęcia które przesłałem nie wyświetlają się, zdjęcia znajdują się w odpowiedniej lokalizacji, usunąłem plik .htaccess a problem nie zniknął. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? adres to sklepu

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2023 przez Tpk Nałogowiec (40,180 p.)

Plik htaccess pozwala na nadpisywanie ustawień serwera (np. wersji PHP, nagłówków) w tym dostęp/blokadę pewnych adresów lub ich przepisywanie na potrzeby SEO czy ustawianie przekierowań. Plik ten może się znajdować w domyślnej lokalizacji dla strony np.: public_html (typowo na hostingach współdzielonych z dostępem prze ftp) co odpowiada stronie głównej example.com lub w odpowiednich podfolderach - na przykład w pubic_html/obrazy po wejściu na stronę example.com/obrazy/. Plik ten może znajdować się w wielu miejscach - jeden ustawiać przekierowanie z www na bez www a drugi znajdujący się w podfolderze blokować dostęp do obrazków.

Sprawdź ponownie czy nie znajduje się on jeszcze w innym miejscu lub dodaj treść tego który wgrałeś to będzie łatwiej przeanalizować co jest nie tak.

komentarz 2 kwietnia 2023 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
dobra dzięki, okazało się żę nie wiedziałem gdzie w wordpressie umieścić ten plik więc powrzucałem do losowych lokalizacji, teraz usunąłem i działa

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 478 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w Inne języki przez Paweł Barszcz Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w Systemy CMS przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...