• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wordpress i błąd wyświetlnia zdjęć po dodania pliku .htaccess

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
240 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

Witam, robię obecnie sklep z roślinami w wordpressie i wpadłem na genialny pomysł żeby skopiować i wkleić bezmyślnie plik .htaccess z internetu. Plik działał ale pojawił się taki problem że zdjęcia które przesłałem nie wyświetlają się, zdjęcia znajdują się w odpowiedniej lokalizacji, usunąłem plik .htaccess a problem nie zniknął. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? adres to sklepu

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2023 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Plik htaccess pozwala na nadpisywanie ustawień serwera (np. wersji PHP, nagłówków) w tym dostęp/blokadę pewnych adresów lub ich przepisywanie na potrzeby SEO czy ustawianie przekierowań. Plik ten może się znajdować w domyślnej lokalizacji dla strony np.: public_html (typowo na hostingach współdzielonych z dostępem prze ftp) co odpowiada stronie głównej example.com lub w odpowiednich podfolderach - na przykład w pubic_html/obrazy po wejściu na stronę example.com/obrazy/. Plik ten może znajdować się w wielu miejscach - jeden ustawiać przekierowanie z www na bez www a drugi znajdujący się w podfolderze blokować dostęp do obrazków.

Sprawdź ponownie czy nie znajduje się on jeszcze w innym miejscu lub dodaj treść tego który wgrałeś to będzie łatwiej przeanalizować co jest nie tak.

komentarz 2 kwietnia 2023 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
dobra dzięki, okazało się żę nie wiedziałem gdzie w wordpressie umieścić ten plik więc powrzucałem do losowych lokalizacji, teraz usunąłem i działa

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 401 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w Inne języki przez Paweł Barszcz Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w Systemy CMS przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 156 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...