• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SQL - ostatnia rozmowa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
355 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2023 w SQL, bazy danych przez Blds Użytkownik (830 p.)

Potrzebuję wyciągnąc customer_id i datę ostatniej rozmowy, ale tylko taką która trwała powyżej 25 sekund. Mam tabele phone_customer i kolumne start_call stop_call i mam coś takiego ale chyba nie do konca poprawnie, ktoś ma jakiś pomysł?

 

SELECT customer_id, max(stop_call)
FROM phone_customer
GROUP BY 1
WHERE
stop_call > start_call + interval 25 sekund

 

2
komentarz 22 marca 2023 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Myślę, że dostaniesz szybciej i lepszą odpowiedz jak pokażesz wygląd przykładowej tabeli w bazie danych (wraz z przykładowymi danymi)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 marca 2023 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

W twoim przykładzie masz trzy błędy:

 - "GROUP BY" jest za "WHERE"

 - interwał dajesz pomiędzy '' -> '25'

 - po polsku SQL nie rozumie: sekund -> SECOND

 

Tu masz poprawnie:

SELECT customer_id, max(stop_call)
FROM phone_customer
WHERE 
stop_call > start_call + interval '25' SECOND
GROUP BY 1;

 

komentarz 23 marca 2023 przez Blds Użytkownik (830 p.)
dzięki za odpowiedź. Oczywiście z pośpiechu zmieniłem kolejność where z group, ale w oryginale jest poprawnie tak samo sekundy : ). Natomiast do tej pory nigdy nie brałem interwalu w apostrofy. Czy to rzeczywiście wpłynie znacząco na wyniki?
komentarz 24 marca 2023 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Do sprawdzenia twojego zadania używam postgresa i w nim bez  ' ' pojawia się błąd:

ERROR: BŁĄD: błąd składni w lub blisko "25"

a jak dodasz ' ' to wszystko jest poprawnie.

 

Natomiast w innych bazach niż postgres może działać bez ' ' .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 883 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2019 w SQL, bazy danych przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 110 wizyt
pytanie zadane 13 marca w SQL, bazy danych przez Ppaat Nowicjusz (130 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 95 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...