• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wygląd złączy kabli a ich oryginalność

Object Storage Arubacloud
0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)

Witam,

Moje pytanie może wydawać się banalne ale nie znalazłem nigdzie informacji na temat różnego rodzaju wyglądu wtyczek USB-C itp.

Jedne wtyczki w kablach z obu stron są idealne gładkie a inne z jednej strony mają widoczne miejsce łączenia. Zastanawiam się czy jest to jakiś sposób potwierdzenia, że dany kabel jest certyfikowany a drugi to tania podróbka? 

Tak jak w chińskich podróbkach kabla Lightning bez certyfikacji można natrafić na dziwne kanciaste złącza lub brakujące styki.

imageimage

1
komentarz 20 marca 2023 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Z tego co wiem, oba typy są dobre. Standard USB-C definiuje kształt końcówki złącza, jego przepustowośc i rozkład pinów (już nie pamiętam, ale wydaje się że była bardziej profesjonalna nazwa na to).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 marca 2023 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

Znalazłem porównanie ładowarek i kabli USB oryginałów z podrobami.

https://bestforandroid.com/fake-genuine-samsung-chargers-usb/

Może to coś pomoże w rozwiązaniu problemu. Natomiast najpewniejszym jest kupowanie z sprawdzonych źródeł, sklepów które tematem zajmują sie na co dzień i na byle kabel dają 2 lata gwarancji.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w Offtop przez pcnerder Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez molik Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...