• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

strona oparta o serwer apache2 nie zmienia się mimo zmiany zawartości pliku html

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2023 w HTML i CSS przez Ziom54d4 Początkujący (350 p.)
zmienione kategorie 18 marca 2023 przez Comandeer

Witam

Ucząc się obsługi kali linux postanowiłem, że zainstaluje serwer apache2, uruchomię usługę i spróbuje podmienić stronę opartą właśnie o ten serwer. Mimo zmiany zawartości pliku index.html który znajduje się w /var/www/html strona nie zmienia swojego wyglądu tylko zachowuje ten swój domyślny. Poniżej przesyłam jak zmieniłem zawartość pliku html

<html>
<head>

</head>
<body>
<p>Hello World!</p>
</body>
</html>

W czym leży problem?
Dodam że wpisując w wyszukiwarkę localhost albo IP - w moim przypadku 10.0.2.15 pokazuje strone domyślną apache2

Podczas gdy dodam localhost/index.html albo 10.0.2.15/index.html to wyświetla się ta strona którą napisałem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 marca 2023 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 18 marca 2023 przez Ziom54d4
 
Najlepsza

Brzmi jak problemy z cache'em w przeglądarce. Spróbuj go wyczyścić.

komentarz 18 marca 2023 przez Ziom54d4 Początkujący (350 p.)
Wykonałem taką komendę do czyszczenia cache

sudo sh -c "sync; echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches"

Niestety nie pomogło :(
2
komentarz 18 marca 2023 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Ale mi chodzi o cache w przeglądarce… Bo to nie wygląda jak problem po stronie serwera, tbh. Zwłaszcza, że wejście bezpośrednio na index.html działa.

komentarz 18 marca 2023 przez Ziom54d4 Początkujący (350 p.)
Ok, jednak pomogło

Powyższa komenda nie usuwa cache przeglądarki, więc wyczyściłem ją graficznie (bez użycia terminala)

Dziękuje najmocniej za pomoc ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 427 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez kadzia Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 108 wizyt

92,547 zapytań

141,390 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...