• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Onion architecture czy do portfolio?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
299 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2023 w Nasze projekty przez OlekS Początkujący (280 p.)

Hej, map pytanie czy lepiej pisać projekty do portfolio z onion architecture czy n-layer.

Napisałem jeden projekt w onion architecture: BuyMe

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby ocenić czy nic w nim nie pomyliłem pod względem architektury.

Będę wdzięczy za odpowiedzi.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 marca 2023 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Nie zdobędę się na recenzowanie z braku czasu. Ale co do głównego pytania, umieść wszystkie style architektoniczne jakie znasz. Każda arch. ma swoje ograniczenia oraz zalety. Jeśli w trakcie rozmów kwalifikacyjnych trafisz na etap dyskusji o różnych stylach architektonicznych, będziesz mógł wykazać się nie tylko wiedzą z projektów w których brałeś udział, ale także tych w których z premedytacją stosowałeś architekturę narzuconą. Choćby przez siebie i choćby wiedząc że jest... nieadekwatna do problemu... :) To ostatnie jest bardzo cennym doświadczeniem. Tym bardziej że jest to częsty przypadek na etapie utrzymania wiekowych już rozwiązań...
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2023 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)

Wywal z repo

  • bin/
  • obj/
  • .vs/

AppSeeder też bym wywalił, lepiej taką inicjalizacje danych testowych robić na zewnątrz

Tego zipa w Serwer/ też wywal, nie ma sensu go trzymać w repo

Co do kodu samego w sobie, to zwykły prosty mikro projekt, przy tej skali trudno spotkać problemy większych projektów, przy których wybór architektury ma odczuwalne znaczenie, fajną praktyką jest doprowadzenie projektu do stanu w którym sprawia problemy, bo ma małą rozszerzalność i trudno coś zmienić bez strachu o zepsucie czegoś innego - osobiście z takich najwięcej się uczyłem.

Zdarzało się nawet że po nauce na błędach wpadłem na super pomysł, który wydawał się idealny dla mojego projektu lub projektu który mieliśmy w pracy, a później trafiałem w pracy na projekt, w którym ktoś kilka lat temu wpadł na podobny pomysł i mogłem się przekonać, że mój nowy super pomysł, mimo że fajnie rozwiązywał niektóre problemy i był lepszy projektów przez które na niego wpadłem, to wcale nie był taki dobry

Do jakości kodu chciałbym móc się przyczepić, bo uwagi w tym obszarze dają największą wartość i po tym można najbardziej ocenić poziom umiejętności, ale kodu jest zdecydowanie za mało, nawet jeśli w jakichś miejscach widzę niedociągnięcia, to to są rzeczy typowe dla małych projektów, nie ma sensu pchać potężnych rozwiązań z potężnych projektów, bo byłby przerost formy nad treścią i więcej pracy nad rzeczami wokół logiki, niż samej logiki

Co do frontendu, lepiej wyglądałby jakiś react albo angular niż sztywny html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 877 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w C# przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 565 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2017 w Nasze projekty przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 216 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...