• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekty do portfolio

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
4,751 wizyt
pytanie zadane 7 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Witajcie Koledzy! :)

Nieubłaganie nadchodzi październik, na szczęście i wrzesień wolny :) Najwyższa pora przygotować się na najbliższy rok akademicki, przemyśleć, przeanalizować parę spraw oraz zastanowić się nad swoją przyszłością ;)

I tu rodzą się pewne pomysły. Chciałbym pracować w przyszłości jako programista, dlatego też czas powoli organizować jakieś portfolio. No i wszystko pięknie ładnie, tylko... Tylko trzeba mieć co pokazać.

Z czasów licealnych mam projekt napisany w ObjectPascalu. Wymaga dopracowania.

Z czasów już studenckich - konkretnie z ostatniego semestru - mam program, dość zaawansowany do wyznaczania sygnałów dla sterownika silników krokowych. Napisany w pełni obiektowo w C++.

Jednak wydaje mi się, że te materiały nie nadają się do mojej prezentacji. Dlatego przez najbliższe pół roku albo rok chciałby zrealizować 2 - 4 ciekawych rozbudowanych projektów programistycznych, których kody źródłowe mógłbym umieścić w serwisie GitHub, aby stanowiły odpowiednie prezentacje moich możliwości. Poza tym to byłaby idealna okazja do ćwiczeń i rozwoju. No i tutaj rodzi się mój największy ból. Wszystko pięknie, ale co zrobić? Co napisać? Otóż nie mam żadnego sensownego pomysłu. Powiecie - idź do jakiejś firmy, może jakiś staż, jakiś projekt... Chciałbym, wierzcie mi, naprawdę bym chciał, ale studia na dwóch poważnych kierunkach zajmują mi naprawdę dużo czasu, a kto mi da wolną rękę czasową i pozwoli pracować tylko nocami/weekendami? A tak, taki projekt mógłbym sobie skrobać w każdej wolnej chwili :) To jest duży plus :)

Dlatego moje pytanie jest następujące, może bardziej prośba: może macie jakieś sensowne fajne pomysły :)? Może czegoś potrzebujecie :)? Proszę o pomysły, porady etc.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wieczoru! :)

 

P. S. Jeżeli chodzi o języki, to myślałem o poważnym rozpoczęciu nauki Javy i te projekty pewnie byłyby w Javie. Raczej nie zostanę przy C++, chociaż możecie o tym także wyrażać swoje opinie. Każda Wasza wypowiedź będzie dla mnie bardzo cenna! :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 września 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Inspiracji może dostarczyć Ci uczestnictwo w kołach naukowych na uczelni, jakieś na pewno masz :)

[edit]

Przykładowa lista tematów projektów/programów koła naukowego: https://stdntpartners-my.sharepoint.com/personal/konrad_lyda_studentpartner_com/_layouts/15/WopiFrame.aspx?guestaccesstoken=YKxMMyDT7JaGA9uXvZxCfVR6FKC3W%2fV6Gzzq9M7SyP4%3d&folderid=1e9654c1bd8a64f35bbf14469f2ee945c&action=view
komentarz 8 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Fajny pomysł, dzięki ;) i dziękuję za listę :)
+1 głos
odpowiedź 7 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Z czasów już studenckich - konkretnie z ostatniego semestru - mam program, dość zaawansowany do wyznaczania sygnałów dla sterownika silników krokowych. Napisany w pełni obiektowo w C++.

Skoro mikroprocki to możesz napisać system linetrackingu dla czegoś na wzór robota do sprzątania. 
Możesz spróbować wykonać geolokalizację jakiegoś odbiornika i zbierać informację w którą stronę się porusza. 

Jeżeli nie mikroprocki to:
 Możesz zaproponować jakieś obiektowe rozwiązanie znanego problemu (np. jak Robert C. Martin ciąg fibbonaciego). Zgodnie z zasadami SOLID itp. 

Możesz napisać interpreter własnego języka skryptowego (albo chociażby coś jak BBCode znane z forum którego nazwy nie pamiętam)

komentarz 8 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Jeżeli chodzi o ten mój program, to program na komputer a nie do mikroprocesora :) Generował plik wynikowy, który miał być potem wgrany do sterownika. Zapisane w nim były odpowiednie dane liczbowe :)

Chciałbym jednak pisać oprogramowanie na komputery, mikroprocesory czysto hobbystycznie :) Dziękuję za wypowiedź :)
0 głosów
odpowiedź 8 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2020 przez Jacuchna0 Użytkownik (640 p.)
Wiem że stary temat ale aktualnie stoję przed podobnym problemem co ty i chciałem spytać po tych kilku latach jak sobie poradziłeś :D
komentarz 19 lutego 2020 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Siemasz :) W telegraficznym skrócie - poszedłem do koła naukowego, zacząłem poznawać ludzi i przede wszystkim w 2017 roku trafiłem na Maćka Aniserowicza (Devstyle.pl; Maciek jest byłym programistą, teraz bardziej zajmuje się biznesem, wtedy jednak sporo pokazywał młodzikom takim jak ja, jak można pokazać swoje umiejętności, niesamowite materiały, warto odgrzebać na jego blogu i na YouTube) i założyłem swojego bloga, na którym dość regularnie publikowałem. Niesamowita rzecz, polecam w 1000%. Coś piszesz, uczysz się, opisujesz przy okazji w formie posta, wrzucasz na blog, na swojego FB, LinkedIn itd. Poza tym wiedza tak pochłaniana zdecydowanie lepiej osadza się w głowie ;)

Jeśli chcesz znać więcej szczegółów, masz inne pytania, potrzebujesz jakiegoś mentoringu - śmiało ;) I pamiętaj - zacznij działać! Tylko działanie przybliży Cię do celu :) A jakość przyjdzie z czasem :) My też nie od razu biegaliśmy maratony, trzeba było zacząć od raczkowania ;)

Powodzenia i trzymam kciuki! :)

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 3,724 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 472 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2018 w Nasze poradniki przez Majki Obywatel (1,410 p.)
+7 głosów
10 odpowiedzi 977 wizyt
pytanie zadane 29 września 2015 w Nasze projekty przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...