• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CO to jest.....?

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
404 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2023 w C i C++ przez Jerzy Użytkownik (930 p.)
Co to są liczby niskocyfrowe?
komentarz 13 marca 2023 przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Ban na google (lub bardziej nowocześnie, na chat gpt)?
komentarz 13 marca 2023 przez Jerzy Użytkownik (930 p.)
Bądź profesjonalistą i powiedz ! szukałem w google !
1
komentarz 13 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

@Iei, 

faktycznie nie jest tak łatwo znaleźć co to jest. O ile coś takiego wgl instnieje, a nie jest to jakaś nazwa własna. Ja jak piszę, to w google, to wyskakuje jakaś gmina....

komentarz 13 marca 2023 przez Jerzy Użytkownik (930 p.)

Liczbę naturalną nazywamy niskocyfrową, jeżeli wszystkie jej cyfry w zapisie dziesiętnym są mniejsze niż 5.
Przykładowo, liczby 402 oraz 201 są niskocyfrową, zaś liczby 941 oraz 505 nie są

 

https://turnieje.solve.edu.pl/tasks/view/303

komentarz 13 marca 2023 przez Iei Obywatel (1,950 p.)
@pasjonat_algorytmiki sam też byłem w google i nie ma czegoś takiego
komentarz 13 marca 2023 przez Jerzy Użytkownik (930 p.)
To taki google że nie potrafisz szukać .

Kłania się klasa 1 podstawówki :)
komentarz 13 marca 2023 przez Iei Obywatel (1,950 p.)
No nie potrafie, i co zrobisz? ;d Takich specjalistycznych rzeczy powinieneś pytać profesora, czy kto tam prowadzi te twoje algorytmy​​​
1
komentarz 13 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
edycja 13 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki
Nie no bez przesady, wszystko spoko, że się spytał, tylko to jest raczej jakaś nazwa własna, nie wiem np. jak na V OIG-u, było zadanie "Skracalne liczby pierwsze", to zdefiniowali tam, co to znaczy, i możesz nie znaleźć tego w necie, bo to najprawdopodobniej jest nazwa własna. Z tego co pamiętam, to podobnie było w zadaniu Liczby Antypierwsze z OI-a, poprostu chyba nazwa własna i tyle. Nie umiemy czarować, żeby wiedzieć co to oznacza. (na 99% nazwa własna).
1
komentarz 13 marca 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
Zgadzam się z tym, ze to pewnie nazwa własna. Liczby antypierwsze akurat po angielsku nazywają się highly composite number, ale nie wiem czy to jest oficjalne tłumaczenie na polski

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 719 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2021 w C i C++ przez nzepik324 Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,327 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...