• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

politechnika łódzka progi punktowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,685 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez CyprianKoruba Początkujący (290 p.)
Cześć,

w tym roku będę pisał maturę i powoli zacząłem się rozglądać za intersującymi mnie kierunkami. Informatyka oraz Computer Science na Politechnice Łódzkiej wyglądają ekstra, niestety uczelnie nie publikuje progów punktowych z poprzednich lat. Stąd wynika moje pytanie czy ktoś kto studiuje na którymś z tych kierunków jest mi w stanie powiedzieć mniej więcej jakie wyniki były wymagane. Wiadomo że może być ciężko o progi punktowe ale na przykład z jakimi mu udało się dostać albo po prostu znajomi z jakimi się dostali. Przy okazji możecie podzielić się opinią o studiowaniu na tych kierunkach na uczelni. ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
komentarz 12 marca 2023 przez BePePe Nowicjusz (100 p.)
Bardzo dobre pytanie, mam nadzieję że szybko uzyskasz satysfakcjonują Ciebie odpowiedź.
komentarz 12 marca 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@CyprianKoruba, wymagania zmieniają się z każdym rokiem, zawsze po napisaniu matur.
Sprawdzany jest ogólny wynik, potem progi ustalane względem ilości chętnych, ilości miejsc i ogólnych wyników matur, nie jest to do stwierdzenia na chwilę obecną. 

Na tę politechnikę wysokich progów nie ma o ile nie jest Uniwersytet Medyczny w łodzi, jako odrzut po UJ :D i WWA. to spokojnie. 
dobrze zdana matma/fizyka >70 % na rozszerzeniu to spokojnie. 

komentarz 12 marca 2023 przez CyprianKoruba Początkujący (290 p.)
rozumiem sposób w który działa wyznaczanie punktów na dany rok ale po innych uczelniach zauważyłem ,że w poszczególnych latach te progi niewiele się wahają dlatego pytam o progi z poprzednich lat. Tu na forum już było to pytanie kilka lat temu i "progi" były zaskakująco niskie w porównaniu do innych uczelni bo podobno koło 420/1000 pkt albo ktoś pisał że prawie się dostał z matematyką rozszerzoną w okolicy 10 procent.
komentarz 12 marca 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
no nie jest to politechnika ani "uczelnia" na wysokim poziomie, szczególnie jeśli chodzi o ten kierunek, wiec ... to ma duże przełożenie.
komentarz 12 marca 2023 przez CyprianKoruba Początkujący (290 p.)
a to ciekawe co mówisz bo w rankingu jest bodajże 5 a większość uczelni niżej ma progi sporo wyższe niż te o których pisałem. Na prawdę uważasz że na politechnice łódzkiej informatyka będzie na niskim poziomie ? jeśli patrzę na sylabus to przedmioty wyglądają całkiem fajnie.
komentarz 13 marca 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Generalnie nie ma znaczenia jaką uczelnie skończysz nikt na to nie patrzy, po drugie nie polecam oczekiwać od JAKIEJKOLWIEK uczelni w PL że dobrze Cię czegoś nauczy w branży it, jeśli masz zamiar być np. programistą, odradzałbym tracenie czas na studia.
Dalej uważam, że w ZAKRESIE IT to jest słaba uczelnia, ja mówie o IT, nie o ogólnym rankingu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 marca 2023 przez CyprianKoruba Początkujący (290 p.)
Wiesz co ja jestem po liceum więc studia w moim przypadku to raczej mus. Wiem oczywiście że nie nauczą mnie tam programowania na poziomie potrzebnym do zostania programistą ale dają również wiele innych plusów. Fajnie że sporo kierunków informattycznyh ma wykłady prowadzone po angielsku i dodatkowo jeden semestr jest jest za granicą. Jakie twoim zdaniem są dobre uczelnie techniczne i czym przejawia się to że pł jest słabe pod względem informatycznym. Niestety ale PW i AGH w moim wypadku odpadają bo progi by się dostać są całkowicie nie osiągalne

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 5,813 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,157 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 468 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...