• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Backup - kopie szerokopojętych plików

Object Storage Arubacloud
+1 głos
175 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez tubylec01 Obywatel (1,260 p.)
Cześć,

Chcę kupić dysk zewnętrzny do przechowywania plików.
Nie zależy mi na najszybszym dysku (musi być przyzwoita), ani najładniejszym. Szukam czegoś z długą żywotnością i bezawaryjnością.
Dysk nie będzie podróżował ani przebywał w ekstremalnych warunkach, jedynie będzie się kurzył i od czasu do czasu "dostawał" więcej danych.

Zapisywani danych powinno być chyba oparte na technologi SLC?

Pojemność jaka mnie interesuje to chyba nie mniej niż 512 GB (chociaż rozważę każdą opcję - mogę mieć teoretycznie dwa).
SSH czy HDD, wolałbym SSD, nie wiem który wypadnie lepiej dla takiego zastosowania, dlatego pytam tutaj aby poznać opinię ludzi "bezstronnych".
Co do ceny to trudno mi powiedzieć ile trzeba wydać na coś wartego uwagi, oczywiście niepotrzebnie przepłacać też niechcę.

Czy ma ktoś coś godnego polecenia?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 9 marca 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Jeśli szukasz dysku zewnętrznego o długiej żywotności i bezawaryjności, to warto rozważyć zakup dysku opartego na technologii SLC lub MLC (Multi-Level Cell). Więc to jest dobre rozwiązanie.

Jeśli chodzi o cenę, to średnio może kosztować około 300-400 zł za taki 512 GB, nie ma co przepłacać tylko dlatego, że coś ma funkcjonalności, które Tobie sa niepotrzebne. SSD z natury są trwałymi dyskami. 

Sprawdź : 

  1. Samsung T5 Portable SSD - dysk oparty jest na technologii MLC, zapewniającej dłuższą żywotność i trwałość. 

  2. SanDisk Extreme Portable SSD ten jest oparty na technologi SLC, sam kiedyś taki używałem. 
     

komentarz 13 marca 2023 przez tubylec01 Obywatel (1,260 p.)
Dzięki, sprawdzę :)
komentarz 14 marca 2023 przez tubylec01 Obywatel (1,260 p.)

@Wiciorny, oba dyski są w technologii TLC - info od producenta, chyba trudno o coś w technologii SLC 

1
komentarz 14 marca 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
staly sie trudno dstępne i niestety na chwile obecna jest jeden Samsung PM863a SLC, ale w technologii SLC kosztuje nie bagatela 1300-1600 zl
 

Sprawdz sobie tutaj generalnie porownania dyskwow, popularnych:
https://www.anandtech.com/show/16120/sandisk-extreme-portable-ssd-v2-and-wd-my-passport-ssd-2020-review
komentarz 20 marca 2023 przez tubylec01 Obywatel (1,260 p.)
Dziękuję

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Anon912 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...