• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Materiały do kontynuacji nauki - C# OOP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
454 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2023 w C# przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Witam,

czy mógłbyś ktoś polecić materiały do nauki C#? Programuję już od około 6 lat, natomiast do tej pory zajmowałem się głównie mikrokontrolerami, czyli język C. Ostatnio postanowiłem wreszcie zacząć naukę programowania wysokopoziomowego. Na studiach robiłem projekt w C++ z wykorzystaniem biblioteki QT. Generalnie mam jakieś podstawy OOP, natomiast chciałbym sobie uporządkować wiedzę, tak abym bez przeszkód w przyszłości mógł uczyć się nowych rzeczy.

W związku z tym, że materiałów w Internecie jest mnóstwo - zarówno w formie kursów na Udemy w postaci kilkudziesięciu lekcji jak i kilkugodzinnych tutoriali pokazujących jak wykonać projekt od A do Z, nie wiem z czego się uczyć. Szukam czegoś konkretnego, bez skupiania się na podstawach podstaw, które już mam opanowane, a jednocześnie bez pominięcia kluczowych aspektów. Chciałbym możliwie szybko przejść przez podstawy, aby swobodnie realizować własne projekty. Przydałoby się opanować dobrze podstawy SQL-a w praktyce, dlatego idealnym źródłem byłby jakiś kurs z połączeniem C# i SQL-a. Niestety nie mam na tyle cierpliwości, żeby uczyć się wszystkiego osobno, a prawda jest taka, że wiedza jest ulotna i należy ją szybko wykorzystać w praktyce. Czytałem na forum, że najlepiej nauczyć się OOP w oparciu o C++ (polecano nawet kurs Pana Zelenta, który kilka lat temu przerobiłem). Pytanie tylko czy warto przerabiać go jeszcze raz skoro moja wiedza wymaga tylko odświeżenia, natomiast zdecydowanie brakuje mi praktyki.Docelowo chciałbym poznać framework ASP.NET MVC/ASP.NET Core.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i poświecony czas!
komentarz 6 marca 2023 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Myślałem o szybkim przerobieniu materiałów z tej stronki:

https://cezarywalenciuk.pl/blog/programing/allcourses

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,040 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2019 w C# przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 411 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,114 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w C# przez niezalogowany

92,693 zapytań

141,606 odpowiedzi

320,105 komentarzy

62,051 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...