• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Staszic, Matex, Progi, Kto był / Kto zna kogos, kto był

Object Storage Arubacloud
0 głosów
771 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Wie ktoś może, czy, żeby dostać się do matexu w Staszicu, wystarcza laureat OIJ, czy potrzeba laureata OMJ?

Znalazłem na ich stronie coś takiego: https://www.staszic.waw.pl/kandydaci/zasady ale tam nie piszą nic jasno, jedynie pisze, że finaliści i laureaci są przyjmnowani w pierwszej kolejności.

Chętnie usłyszałbym, też opinie o tej szkole (jak ktoś nie chce publicznie, to w wiadomości prywatnej).

Z góry dziękuję!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 marca 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
wybrane 5 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki
 
Najlepsza

Ogólnie, z tego co pamiętam:

laureat nie ważne jaki, daje ci pierwszeństwo wstępu do każdej szkoły średniej. Przy okazji jeszcze jest egzamin z matematyki do tej klasy 

Więc to nie ma korelacji

A o opinie warto zapytać na różnych grupach na Facebooku. Tam na pewno jest większa szansa że znajdziesz odpowiedź, niż tutaj

komentarz 5 marca 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Tu ci jednoznacznej odpowiedzi nie dam, bo nie jestem pewien

Ale wg mnie to przy rekrutacji, każda z olimpiad jest traktowana tak samo, nie ważne czy piszesz OIJ czy Olimpiadę wiedzy o sztuce, albo tym podobne wytwory.

Z tego co pamiętam to po prostu jak jest sporo laureatów (więcej niż miejsc) to się liczą punkty, a te masz z e8, ocen, wolontariatu, konkursów, za pasek i za ten wewnętrzny egzamin
komentarz 5 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Ale nie wiadomo, bo co jak ktoś ma np laureata wyższego stopnia / np 10 razy zdobył laureata?
1
komentarz 5 marca 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Tych 10 laureatów to są bardzo rzadkie (jak nie niespotykane przypadki)

Myślę że dobrym pomysłem jest wyżej wspomniany mail do dyrekcji/sekretariatu. Ewentualnie przejdź się na jakieś dni otwarte (nawet nie musisz do Staszica) i tam się zapytaj o coś w tym stylu

I co ma znaczyć "laureat wyższego stopnia" ?
1
komentarz 5 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Np na OIJ, OMJ masz od najniższych:

finalista, laureat 3 stopnia, laureat 2 stopnia, laureat 1 stopnia. I czasem po finaliście jest też finalista z wyróżnieniem, ale na oij chyba nie ma
1
komentarz 5 marca 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Okej, dalej nie wiem czy to jakoś wpływa na rekrutację

Jak wspomniałem, mail do dyrekcji/podpytanie się gdzieś poza forum może rozwiać wątpliwości

Ja do Staszica nie chodzę, więc takich szczegółów ci nie udzielę. Ale ludzie z faktycznej klasy myślę, że mogą wiedzieć więcej

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 289 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kvbq020 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 597 wizyt

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...