• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Karta graficzna do pc dell optiplex 5040

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
534 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
zamknięte 6 marca 2023 przez Kubas23

Mam pc Dell Optiplex 5040 (proc i5-6500, płyta właśnie nie wiem wiem ze ma PCIe x16 ) i chcialem zakupic te oto karte graficzna, bedzie to pasowac? https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-tuf-geforce-gtx-1650-d6-gaming-oc-4gb-gddr6-tuf-gtx1650-o4gd6-gaming-6733061/

komentarz zamknięcia: Znaleziono odpowiedź (mokrowski dzieki)
komentarz 2 marca 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
a sobie przeczytaj w specyfikacji i sprawdź w internecie kompatybilność

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 marca 2023 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
wybrane 5 marca 2023 przez Kubas23
 
Najlepsza
Do obudowy SFF (o ile taką masz dla tego komputera), kartą która się zmieści jest karta Low Profile. Na łączu PCIE, masz jedynie 75 W energii. Stąd lepszą i bezpieczniejszą opcją jest: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1650-oc-low-profile-4gb-gddr5-90yv0d30-m0na00-6353007/
komentarz 4 marca 2023 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)

1. Ile Watów pobiera ta karta (jestem nowy w tym temacie)? Jakby co można kupić nowy zasilacz ;) W opiniach na morele piszą że zasilanie z PCIe x16 wystarcza ale nie wiem czy w to wierzyć.

2. Mam większą obudowe nie SFF (Tu Obudowa). Tu się zmieści?

 

 

komentarz 4 marca 2023 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Karty które nie podłączone są do dodatkowych linii zasilania, pobierają maksymalnie 75W energii z łącza PCIe x 16. Czasem (choć nie jest to popularne), mniej (skrajny przypadek 25 W). Obie karty tu omawiane, pobierają ~75W.

Także do dużej obudowy (taką jaką masz), możesz podłączyć kartę LP. Ma ona w zestawie 2 śledzie. Krótki i długi. Karty którą pokazywałeś na początku nie włożysz do obudowy SFF bo jest ona "wysoka".

Zasilanie z szyny PCIe tak przy 1 karcie jak i proponowaną LP, wystarcza do zasilenia. Z racji budowy całości PC, zaleca się zasilacz ~300 W. Zwróć uwagę na "około". Stąd 285 W także jest ok. Ale już 150W z całą pewnością nie wystarczy i system w obronie przed przeciążeniem, wykona restart.

Ogólnie, ja bym brał LP. Jeśli chcesz mieć lepszą kartę, wchodzisz w konieczność jej zasilania, oraz zapewnienia lepszego zasilacza w systemie. Jak weźmiesz "wysoką", nie włożysz jej do małej obudowy. A w tym przypadku, obie mają taką samą wydajność (i maksymalną na dziś dla opcji zasilenia tylko przez szynę PCIe x 16)
komentarz 4 marca 2023 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)

Wiem że do większej obudowy zwiększy się LP ale czy zmieści się tu też ta którą proponowałem?

A jak nie to jest jeszcze to: Karta podobno miesci sie do OptiPlex5040 (tej wiekszej obudowy którą posiadam)

komentarz 5 marca 2023 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Wiem że do większej obudowy zwiększy się LP ale czy zmieści się tu też ta którą proponowałem?

Tak. Zmieści się. Ta którą podałeś wyżej także.

komentarz 5 marca 2023 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
Ok. Bardzo dziękuję Ci za pomoc. Więc podsumowując jeśli wepnę kartę którą wymieniłem na początku to się zmieści, będzie miała wystarczające zasilanie, i wszystko bedzię działać tak?
komentarz 6 marca 2023 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Tak. O ile nie masz zasilacza o bardzo małej mocy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 555 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Marcin_Tczew Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...