• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Binarne drzewa poszukiwań

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2023 w C i C++ przez polandonion Mądrala (6,970 p.)
Witam, jestem podczas nauki na OI w przyszłym roku i niedawno zetknąłem się z nazwą BST. Wrzuciłem w googla, poczytałem troche o tej strukturze i doszdlem do wniosku, szukanie wartosci w takim drzewie robi to samo co zwykly bin search, tylko zajmuje wiecej miejsca co zwykla tablica.

Otoz nie do konca jestem pewien odnosnie mojego przekonania. Gdyby ta struktura robila dokladnie to samo co BS, to nikt tego by nie opracowal. Musi wiec byc jakies inne zastosowanie tej struktury. Wiecie moze jakie? Dzieki z gory za odpowiedzi :D

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
wybrane 2 marca 2023 przez polandonion
 
Najlepsza
Przeczytaj sobie najpierw ten post. Jest o czymś podobnym(ale nie dokońca tym samym).

https://forum.pasja-informatyki.pl/581253/implementacja-seta-z-idxami-drzewa-licznikowego
komentarz 2 marca 2023 przez polandonion Mądrala (6,970 p.)
no juz mniej wiecej kumam co nieco. a uwazasz, ze na OI pojawiaja sie / pojawily sie zadania na wykorzystanie tej stuktury, czy raczej implementacja tego rzewa bylaby za dluga?
komentarz 2 marca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Ja nie wiem, nie wiem jak działa ta struktura dokładnie(tylko tak mniej więcej schemat). Ale wiem, że napisać ją z kompresją do loga, jest ciężko. Ale zawsze możesz się próbować jej nauczyć, napewno się przyda.

Napewno napisać ją u siebie warto, i ewentualnie korzystać na konkursach zdalnych, np 1 etap OI, ale na zawodach to nie wiem, czy jest to najlepsza strategia pisać ją.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2019 w SPOJ przez Piotr Płatos Bywalec (2,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 84 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2023 w C i C++ przez natalia2002. Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 722 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...