• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Django]Wyszukiwanie SearchVector w różnych app

Object Storage Arubacloud
+1 głos
208 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2023 w Python przez palikmp Nowicjusz (130 p.)

Jak zrobić wyszukiwarkę z różnych app, w projekcie? Używam SearchVector i nie wiem jak zrobić aby szukał w więcej niż jednej tabeli.
Wrzuciłem prosty projekt do nauki na GitHub’a: https://github.com/PalikMP/przedmioty

Mamy tutaj 3 apki: Auta, Domy, Rowery. Zrobiłem szukanie dla Aut, jak zrobić aby na tej samej stronie wyświetlały się wyniki również z tabeli Domy, Rowery?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Trochę dziwnie, nietypowo podzieliłeś model na appki - generalnie w takim przypadku zrobiłbym model bez dzielenia na kilka aplikacji Django. No chyba, ze coś przemawia za takim podziałem?

Jeśli chcesz wyświetlić dane z kilku appek, to można łączyć Djangowe Query w jedno, ale musisz mieć jakiś "wspólny mianownik" w modelach, żeby miało to sens. Zwykle robi się powiązania relacjami, ale po id / pk.

Najlepiej jakbyś wrzucił przykład "tabeli" jaką chcesz uzyskać (nagłówek i z 1-2 przykładowe wiersze danych).
komentarz 1 marca 2023 przez palikmp Nowicjusz (130 p.)
Dzięki za odpowiedź. Ten projekt jest TESTOWY. Tutaj niema żadnej logiki, on ma służyć tylko moim testom jak coś zrobić.

Chodzi mi o to, że mam 3 tabele (nie są logicznie powiązane ze sobą). W wyszukiwarce wpisuje "niebieski" i w wyniku chcę dostać na jednej stronie:

Domy ze słowem niebieski:

....

Rowery ze słowem niebieski:

...

Auta ze slowem niebieski:

...

Umiem zrobić szukanie dla każdej z tabel, ale jeśli w projekcie mam 15 tabel, to potrzebuje mieć jedno miejsce gdzie wpisuje słowo, a system mi szuka w wszystkich tabelach i pokazuje wynik na jednej podstronie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 58 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 84 wizyt
pytanie zadane 23 lutego w Python przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...