• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie strony z kamerkami internetowymi.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
302 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w JavaScript przez wilkubone Nowicjusz (130 p.)
edycja 26 lutego 2023 przez wilkubone
Witam

Na wstępie pozdrawiam wszystkich bardziej i mniej doświadczonych wyjadaczy kodu. Chcę stworzyć stronę z kamerkami live tak żeby mogło być na niej jednocześnie na początek powiedzmy 100 transmisji i 5 tys oglądających, jaki serwer mi do tego potrzebny, starczy jakiś podstawowy czy muszę coś kupić?? Jeśli tak to co polecacie tanio i dobrze??

Pozdrawiam
komentarz 26 lutego 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Właściwie bez żadnych wymagań, to wszyscy strzelają z VPSami, z chmurami czy innymi rozwiązaniami.

Załóżmy, że będzie to 100 transmisji, ale:
1. w jakiej jakości?
2. czy to musi być realtime?
3. czy te transmisje od siebie zależą?
4. 5 tysięcy per transmisja czy 5 tysięcy per 100 transmisji?
5. 100 transmisji na raz? Chyba trochę popłynąłeś, chyba, że będzie to wyświetlane w kinie.

I pewnie jeszcze z 4352345324514 pytań.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 lutego 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Stworzenie strony z taką ilością kamer live i oglądających wymaga odpowiednio dużej mocy obliczeniowej i przepustowości sieciowej. Z tego powodu konieczne jest skorzystanie z usług odpowiednio mocnego i wydajnego serwera.

Na takie coś to płatny i to pewnie nie mało bedzie za taki serwer, żeby to działało płynnie musisz to zrobić w postaci streamingu danych więc raczej asynchronicznych rozwiązań, dobrze by było korzystać z jakiś rozwiązań chmurowych nie wiem jak z twoim poziomem doświadczenia, ale to nie jest takie proste.

Więc jesli nie chcesz tworzyć serwera dedykowanego to rozwiązania chmurowe pozostają
np.
OVHcloud - to jedna z największych firm hostingowych w Europie, która oferuje szeroką gamę usług, w tym serwery dedykowane i chmurowe. jeszcze znam Zenbox ale to raczej strony tylko, generalnie nazwa.pl też jest wyosko
komentarz 26 lutego 2023 przez wilkubone Nowicjusz (130 p.)
Wiesz co koduje od ponad roku. Nie będę wchodził w szczegóły ale z doświadczeniem chmurowym to raczej cieńko. Wiesz mam bardziej doświadczonego kolegę , z którym współpracuję w robieniu freelacersko stron www. Miałem kilka projektów ale ten jest specyficzny i nie bardzo potrafimy go ugryźć teraz. Czytałem o potencajale chmurowym oraz dostałem kilka info właśnie od znajomego co siedzi za devOpsa. Wiadomo że front to nie jest najwiekszy problem tylko zakres prac od backendu na tą chwilę i żeby sama strona poszła. Niby polecają cms-y i za pomocą wtyczek ale jakoś słabo to widzę. Myślimy tutaj o odpowiednim APi.
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2023 przez chlop Początkujący (330 p.)
edycja 26 lutego 2023 przez chlop
darmowy XDDDDD

w żadnym razie.

postaw na vps, zwykly hosting moze tego nie wytrzymac, vpsy/cloud servery np. na arubacloud wręcz przeciwnie - polecam goraco

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 425 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w JavaScript przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez tomekzarr Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez amatorinfromatyki Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...