• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dekodowanie JSON jeden raz i wyciąganie danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2023 w PHP przez Yuli94 Nowicjusz (120 p.)

Cześć wszystkim to mój pierwszy post smiley
Męczę się z tym już od dłuższego czasu i nie wiem już jak to wykonać...

No, ale od początku. Mam link do API z którego kodem pobieram dane na stronę:

<?php
$api = file_get_contents('LINK DO API');
$decoded_json = json_decode($api, true);
$data = $decoded_json['data'];
$dane = $data['temp_and_humidity_ch3']['temperature'];
 
{
  echo $dane['value'].$dane['unit'];
}
?>

on działa i wszystko się wyświetla. Problem jest w tym, że takich danych mam do pobrania i wyświetlenia aż 19. Gdy wrzucę ten sam kod 19 razy zmieniając tylko wyświetlany parametr, to strona zamiast ładować się mniej niż sekundę, ładuje się prawie 8s... Nie mam pojęcia jak zrobić to w ten sposób, aby całość pobrać tylko jeden raz i potem wyświetlić tylko, bez ponownego dekodowania JSON.

komentarz 26 lutego 2023 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

Proszę doprecyzuj pytanie, dla:

  • co masz na myśli, pisząc: "Gdy wrzucę ten sam kod 19 razy zmieniając tylko wyświetlany parametr" - powielasz go w tym samym skrypcie w czasie jednego jego uruchomienia?
  • jak wielki jest rozmiar "zwracanego" pliku json i czy przy każdym "wywołaniu" ma podobny rozmiar?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,510 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2015 w JavaScript przez Ola Kalisz Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 24 października 2016 w PHP przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...