• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usunięcie litery w podtytule na wpisie bloga wp

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
136 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2023 w HTML i CSS przez Felczer Nowicjusz (150 p.)

Dzień dobry,

chciałem usunąć literę w podtytule wpisu bloga. Niestety nie potrafię dojść jak to zrobić poniżej piszę jak to wygląda:

Wywiad z T.love

22/02/2023| W WYWIADY |PRZEZ MIKOŁAJ

I chciałbym się pozbyć litery "W", żeby to wyglądało tak:

Wywiad z T.love

22/02/2023| WYWIADY|PRZEZ MIKOŁAJ

Ogólnie to po kliknięciu inspekcja wyskakuje mi kod:

<div class="category-info">
<span>|</span>
W <a href="http://....../category/wywiady/" title="Zobacz wszystkie wpisy w Wywiady">Wywiady</a>
</div>

<div class="category-info">

<span>|</span>W

<a href="http:..../category/wywiady/" title="Zobacz wszystkie wpisy w Wywiady">Wywiady</a>

</div>

chciałem nadpisać klasę w Custom CSS robiąc to tak:

.category-info {
    visibility:hidden;   
}

.category-info:after {
    visibility:visible;
    content:"|" ;

}

Niestety rezultatem tego jest:

Wywiad z T.love

22/02/2023               | |PRZEZ MIKOŁAJ

poza tym WYWIADY jest jednym z 3 możliwych kategorii która musi się zmieniać w zależności od rodzaju wpisu.

Dlatego bardzo proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2023 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Zakładam, że rzecz dotyczy Wordpressa. Jeżeli chcesz edytować to, co pojawia się w szablonie strony, to musisz edytować to... w szablonie strony. To, że ukryjesz element nie oznacza, że się go pozbędziesz. Jeżeli go nie usuniesz w kodzie, to nie rozwiążesz tego CSS. Możliwe jest usunięcie tego za pomocą JS, ale to nadal obejście — w źródle strony będzie i tak, i tak widoczna litera.
komentarz 24 lutego 2023 przez Felczer Nowicjusz (150 p.)
Akurat do tego doszedłem. Problem jest to że szablon jest rozbudowany i nie znalazłem tego pliku w plikach ftp, dlatego chciałem zrobić obejście. Może ktoś ma jakieś pomysły?
komentarz 24 lutego 2023 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Warto pobrać szablon i uruchomić go w edytorze kodu, np.: VS Code. Po wpisaniu klasy CSS, która występuje obok litery powinieneś znaleźć odpowiedni plik. Warto jednak pamiętać, że taka modyfikacja może wysypać szablon (w najgorszym przypadku), zatem warto korzystać z child themes.

komentarz 24 lutego 2023 przez Felczer Nowicjusz (150 p.)
Dziękuję bardzo. Czyli z tego co zrozumiałem VSCode potrafi mi wskazać w którym pliku znajduje się poszukiwana przeze mnie klasa:

class="category-info"

Dobrze rozumiem?
komentarz 24 lutego 2023 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Tak, zgadza się. Ważne jest, abyś dodał szablon jako część obszaru roboczego, aby VS Code mógł znajdować w nim elementy. To co zobaczysz niekoniecznie musi być na twardo wpisaną literą, jeżeli to rozbudowany motyw - istnieje prawdopodobieństwo, że ma swoje tłumaczenie. Takich miejsc może być kilka, wówczas możesz w ramach testów do każdej klasy dopisać liczbę, a następnie zaktualizować pliki na ftp. Wówczas będziesz wiedział, który plik odpowiada za widoczność tekstu.
komentarz 25 lutego 2023 przez Felczer Nowicjusz (150 p.)
Dziękuję bardzo za pomoc. Udało mi się rozwiązać problem. Myślę że temat można zamknąć.

Podobne pytania

+3 głosów
4 odpowiedzi 271 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2015 w HTML i CSS przez KaskiPL Początkujący (330 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,139 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 420 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w HTML i CSS przez Wojtaz Nowicjusz (240 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...