• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy serwer NAS nadaje się do bazy danych MySQL?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
570 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez piotr_domanski Bywalec (2,080 p.)
Witam,

Mam takie pytanie. Chce kupić sobie serwer NAS, nie jest to dla mnie duży koszt. Wiem, że na takim urządzeniu można przechowywać filmy zdjęcia i inne dane lub oglądać z niego filmy na innych urządzeniach.

Czy taki serwer nada się do bazy MySQL. Nie zależy mi na bardzo dużych transferach i nie wiadomo czego, ale chce żeby moja baza była dostępna w sieci z każdego miejsca gdzie jest Internet.

Czy ktoś wie jak taki serwer skonfigurować, oczywiście jak jest taka możliwość.

 

Jeśli się nie nada to co mam zrobić ze swoim starym PC, żeby zrobić z niego serwer na bazę danych MySQL.
komentarz 26 lutego 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Kwestia czy ten NAS to tylko na chwilę. Jeżeli chcesz używać tego do nauki MySQLa, to mija się z celem. Jeżeli chcesz z tego korzystać "zawodowo", to również mija się z celem. Generalnie lepiej powinno wyjść z czymś zewnętrznym. Oracle ma darmowe VPSy, dodatkowo mikrus posiada bazę danych. Myślę, że obie platformy spełnią Twoje potrzeby z nawiązką.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
wybrane 25 lutego 2023 przez piotr_domanski
 
Najlepsza
Tak, spokojnie. Tylko weź Synology lub QNAP.

MySQL w obu jest w formie aplikacji które instaluje się za kilkoma kliknięciami myszką.

Możesz NAS użyć spokojnie jako web server, większość z nich ma obsługę Dockera, Vagranta i wielu różnych DB.
komentarz 24 lutego 2023 przez piotr_domanski Bywalec (2,080 p.)
Czy możesz mi doradzić jakiś konkretny model tego NAS
komentarz 24 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Zależy jaki budżet, ile zatok, jakie dokładnie przeznaczenie? No i jakiej wydajności oczekujesz?

Generalnie wziąłbym z procesorem x86 a nie ARM. Niestety te wszystkie wynalazki, jak procesory Amazona, itp.  mają kiepską wydajność. Więc polecam procki Intela lub AMD. Dobrze gdyby można było rozszerzać RAM. Gniazda na SSD M2 też są mile widziane.

Ja lubię 3-wnękowe QNAP z nowej linii "300" - do ok. 2500 zł uważam je za optymalny wybór.

TS-351 | Ekonomiczny, 3-wnękowy serwer RAID 5 NAS z dwoma gniazdami na dyski M.2 SSD (PCIe Gen2 x1), łączący w sobie funkcję centrum multimediów i wydajne przechowywanie danych z automatycznym poziomowaniem | QNAP
https://www.qnap.com/pl-pl/product/ts-351

TS-364 | Wysokowydajny 3-wnękowy serwer NAS z macierzą RAID 5 2,5GbE i buforowaniem M.2 SSD do uruchamiania maszyn wirtualnych i Qtier | QNAP
https://www.qnap.com/pl-pl/product/ts-364

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 189 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...