• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z połączeniem drukarki po IP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam.
Mam problem z podłączeniem drukarki Konica Minolta bizhub c364.

Drukarka jest podłączona do routera w firmie. Adres ip drukarki: 198.162.8.50

Laptop był połączony z WIFI firmowym. Dodałem drukarkę poprzez panel sterowania. Wpisałem IP, pobrałem sterowniki ze strony producenta. Zainstalowałem sterowniki, nazwałem drukarkę, drukuj stronę testową i NIC. Błąd drukowania.

Pomyślałem sobie, że to może złe sterowniki pobrałem wszystkie najaktualniejsze sterowniki do tej drukarki w sumie 3 sztuki. I za każdym razem było to samo. Gdzie popełniłem błąd?
komentarz 22 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Czy drukarka na pewno ma ustawiony statyczny adres IP?
Czy jesteś pewien, że adres drukarki nie został przydzielony przez DHCP innemu urządzeniu?
Czy możesz spingować drukarkę?
Czy próbowałeś połączyć się z drukarką przy pomocy przeglądarki internetowej?
komentarz 23 lutego 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
1. Jak sprawdzałem na drukarce ip to było przypisane takie jak podałem. Więc zakładam, że jest statyczne. Jeśli nie jak to sprawdzić?

2. Nie jestem pewien. Lecz jak wchodziłem na router to wyświetlało mi urządzenia podłączone bezpośrednio kablem i była tam drukarka.

3. Nie pomyślałem o tym spróbuje jak będę w firmie.

4. Tak próbowałem i dziwiło mnie, że nie mogę się połączyć za pomocą przeglądarki.

Czyżby zostało mu przydzielone inne ip niż ma wyświetlone w ustawieniach?
komentarz 23 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Jak będziesz testował pingowanie to zobacz czy możesz spingować drukarkę przy pomocy narzędzi diagnostycznych w routerze. Możliwe, że twoja sieć WiFi jest ustawiona w taki sposób, żeby podłączone ustawienia nie mogły się komunikować ze sobą (takie zabezpieczenie).
komentarz 27 lutego 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
edycja 27 lutego 2023 przez KonDZIKs
Właśnie pingowałem drukarkę, ping nie przeszedł. Spingowałem laptop i przeszedł. Jak wchodzę w DHCP na routerze to nie widzę tam drukarki. Lecz jak wejdę w DNS to widnieje jako urządzenie sieci lokalnej. Czy w DHCP mam mu nadać statyczne IP?

@Edit: Jak próbuję ją dodać statycznie w DHCP podałem ip i mac adres. Klikam dalej i totalnie nic się nie dzieje...
komentarz 27 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Czy drukarka ma jakieś opcje diagnostyczne?
Podłączyłeś się przez WiFi czy po kablu? Jeżeli po kablu to czy sprawdzałeś inny kabel oraz inne gniazdo w routerze/switchu?
komentarz 27 lutego 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Poszukam na urządzeniu. Drukarka jest połączona po kablu sprawdziłem każdy port poza WAN. Za każdym razem jest jeden komunikat "Request timed out.". Dodamy tylko, że mamy małą drukarkę, która łączy się po WIFI i działa bez żadnego problemu
komentarz 27 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Może ten filmik pomoże https://www.youtube.com/watch?v=PY5nrYTJ9MQ
Czy po podłączeniu drukarki na routerze pali się lampka od portu? Albo masz uszkodzoną kartę sieciową w drukarce (lub tylko port) albo wprowadziłeś złe ustawienia sieci w konfiguracji urządzenia.
komentarz 27 lutego 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Ja nic nie konfigurowałem po stronie drukarki. Wyciągnąłem tylko IP i MAC adres. Tak w każdym porcie gdzie wpiąłem kabel zaświeciła się lampka. Spróbuję spingować tak jak na filmiku ale nie wiem czy to będzie miało aż takie znaczenie jeżeli do gmail'a spinguje. Chociaż to by oznaczało, że ona robi jakikolwiek ruch sieciowy
komentarz 27 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Nie konfigurowałeś adresu IP na drukarce?
Jesteś pewien, że adres przypisany do drukarki (198.162.8.50) znajduje się w twojej sieci?
Jaki adres IP ma twój laptop?
komentarz 27 lutego 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Jak wchodzę na router to mam urządzenia połączone przewodowo (czy jakoś tak) tam widnieje drukarka. I jak wchodzę w opcje zaawansowane, DHCP to nie ma tam drukarki jak wchodze w DNS to ona jest. Laptop jest w sieci 192.168.1.X nie pamiętam konkretnie. Więc pewnie chodzi o taki banał jak zmiana IP w ustawieniach drukarki na 192.168.1.X?
komentarz 27 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)

Aby urządzenia w sieci lokalnej mogły się komunikować to muszą znajdować się w tej samej podsieci lub powinieneś mieć odpowiednio skonfigurowane trasowanie pomiędzy podsieciami.

Zakładając, że twoja sieć ma adres 192.168.0.0 i maskę sieciową 255.255.255.0 to urządzenia powinny używać adresów w zakresie od 192.168.0.1 do 192.168.0.254. Pamiętaj, żeby unikać kolizji adresów. Jeżeli chcesz, żeby drukarka używała adresu statycznego (a nie przydzielonego automatycznie przez DHCP) to powinieneś się upewnić, że żadne inne urządzenie w sieci nie otrzyma tego adresu od serwera DHCP (działającego na routerze). Możesz to zrobić poprzez dodanie statycznej konfiguracji dla drukarki lub poprzez przypisanie drukarce adresu spoza puli adresów DHCP.

komentarz 28 lutego 2023 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
edycja 28 lutego 2023 przez KonDZIKs
Wielkie dzięki :D zmieniłem adres za 192.168.1.50 i już wszystko działa. Tylko mam jeszcze pytanie jakbym chciał móc skanować sobie na email. Wszedłem na stronę drukarki. Dodałem swój mail do kontaktów zeskanowałem kartę i nie przyszło mi na maila. Czy ja muszę tutaj konfigurować jakieś SMPT?

@Edit: Zacząłem konfiguracje z tym filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=x01e0f4O6VQ . Tylko u mnie DNS Servera Wireless wyglada tak  

fe80::da7d:7fff:fe8b:b694%8
192.168.1.1
Tutaj gdzie mamy TCP/IP  ustawiłem

IP adress: 192.168.1.50

Mask: 255.255.255.0

Default Gateway: 192.168.1.1

DNS Server Settings (IPv4)

Primary DNS Server 192.168.1.1

Secondary DNS S1 192.168.1.1

Secondary DNS S2 8.8.8.8

 

Teraz przechodzimy do Email Setting SMTP i tutaj w serwer SMPT nie wiem co mam wpisać na aktualnej drukarce jest jakieś IP. Ogólnie ta drukarka została przewieziona z innej firmy jej obsługą i konfiguracją zajmowała się zewnętrzna firma. Współpraca się z nimi skończyła więc przypuszczam, że wyłączyli swój serwer SMTP. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
komentarz 28 lutego 2023 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Masz wpisać to samo co w komputerze w programie pocztowym.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,264 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2020 w C# przez MultiWu Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 473 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...