• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Notepad++ i C++ w czym problem ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2023 w C i C++ przez Kaduq Użytkownik (780 p.)

Witam otóż chciałem zrobić sobie w Notepad++ żeby mi kompilował język c++ wszystko zrobiłem jak w poradniku ale może cos powaliłem pomoże ktoś ? komende mam taka wklejona 

npp_save
cd $(CURRENT_DIRECTORY)
D:\MinGW\mingw64\bin\g++.exe $(FILE_NAME)
cmd /d $(CURRENT_DIRECTORY)\test.exe

a w konsoli wyskakuje znowu cos takiego zmienne wszystko mam ustawione. 

g++ test.exe
d:/mingw/mingw64/bin/../lib/gcc/x86_64-w64-mingw32/12.2.0/../../../../x86_64-w64-mingw32/bin/ld.exe: cannot find test.exe: No such file or directory
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status

jakby tego pliku nie bylo i wgl a na pulpicie zostal utworzony tak jak go zapisalem scieżka do MinGW prawidłowa to w czym jest problem ?

komentarz 19 lutego 2023 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Po pierwsze - nie linkuje  się, masz bład linkera. Twój program jest wieloplikowy?

Po drugie - dostaniesz plik a.exe chyba, że dodasz opcję -o test.exe do polecenia kompilacji. Próbujesz uruchomić test.exe.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Próbujesz kompilować plik test.exe który nie istnieje.
Przekaż do kompilatora plik z kodem źródłowym twojego programu.
komentarz 18 lutego 2023 przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
no wlaśnie ten plik jest na pulpicie caly czas test.cpp i stworzony jeszcze plik exe a.exe
komentarz 18 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Co zawiera zmienna $(FILE_NAME) ?
komentarz 18 lutego 2023 przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
no nic tam nie ma jak w kodzie ale dziwne jakoś działa tylko caly czas trzeba wpisywać g++ test.cpp a pozniej zeby wlaczyc a.exe i jakoś dziala

Bo jak to zrobic jak mam ustawione ten kod na ctrl+f5 zeby od razu sie uruchamial
komentarz 19 lutego 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Spróbuj tak:

D:\MinGW\mingw64\bin\g++.exe $(FILE_NAME) -o test.exe
cmd /d $(CURRENT_DIRECTORY)\test.exe

 

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2023 przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
I znowu cos nie dziala masakra jak tu cos robic.....
0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2023 przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
Patrzę tutoriale na YT i tam ludzie maja tak samo jak ja ale u nich jest tak z naciskaja np ctr+f1 kod sie kompiluje a pozniej do uruchomienia drugi skrypt np ctrl+f2 i sie w konsoli ładnie uruchamia a u mnie jest tak ze naciskam np: f5 i pojawia mi sie pasek gdzie jest napisane Send  i Kill i wtedy musze tam wpisac g++ test.cpp plik sie kompiluje pojawia sie na pulpicie plik a.exe i wtedy znowu musze f5 i tam wpisac a.exe i sie uruchamia zbędna robota da sie jakos to ustawić zeby po prostu mieć tak jak oni to maja ?
komentarz 19 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
może podrzuć link do tego tutoriala
komentarz 19 lutego 2023 przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
1
komentarz 19 lutego 2023 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)

Do kompilacji powinieneś użyć skryptu

npp_save
cd $(CURRENT_DIRECTORY)
D:\MinGW\mingw64\bin\g++.exe $(FILE_NAME) -o $(NAME_PART).exe

Do uruchomienia bez kompilacji

cd $(CURRENT_DIRECTORY)
cmd /c $(CURRENT_DIRECTORY)\$(NAME_PART).exe

Aby skompilować i uruchomić użyj skryptu

npp_save
cd $(CURRENT_DIRECTORY)
D:\MinGW\mingw64\bin\g++.exe $(FILE_NAME) -o $(NAME_PART).exe
cmd /c $(CURRENT_DIRECTORY)\$(NAME_PART).exe

 

komentarz 19 lutego 2023 przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
Dziekuje dziala :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 309 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w SQL, bazy danych przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...