• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podgląd bloczka kodu — nie da się kliknąć paska przewijania

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2023 w Sprawy forum przez overcq Pasjonat (21,650 p.)
Od czasu aktualizacji podglądu bloczka kodu o funkcję samoczynnego rozszerzania poziomo po najechaniu wskaźnikiem myszy nad ten bloczek — nie można kliknąć paska przewijania, ponieważ bloczek kodu po kliknięciu zwęża się z powrotem do oryginalnego rozmiaru. To bardzo przeszkadza, ponieważ nie mam rolki przewijania: muszę kliknąć w tekście bloczka i przewijać z klawiatury. Czy dało by się to zmienić, tak by po kliknięciu paska przewijania (pionowego lub poziomego) bloczek kodu nie wracał do pierwotnego rozmiaru?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2023 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jeśli dobrze rozumiem, to nie jesteś w stanie przewinąć kodu w bloczku gdy ten jest rozwinięty ponad swoją standardową szerokość, ponieważ przy próbie najechania kursorem już na sam pasek przewijania bloczek się zwija? Nie powinno tak być, u mnie to działa - można spokojnie złapać scroll i nim przewijać na rozszerzonym bloczku, sprawdziłem nawet teraz na Chrome i Firefoxie. Możesz podać więcej szczegółów, np. z jakiej przeglądarki korzystasz, może pokazać to na jakimś prostym wideo?
komentarz 18 lutego 2023 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
u mnie też działa wszystko w porządku
komentarz 18 lutego 2023 przez overcq Pasjonat (21,650 p.)
edycja 18 lutego 2023 przez overcq

Nie zwija się przy najechaniu na pasek przewijania, ale po kliknięciu na niego. A trafienie w tak wąski pasek przewijania, gdy bloczek zwija się po wyjechaniu wskaźnika poza niego, jest trudne.

Film pokazujący zwijanie się bloczka kodu

Film pokazujący granice zasobników podczas rozwijania bloczka kodu

Używam przeglądarki: Chromium 109.0.5414.119.

komentarz 18 lutego 2023 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ok, dzięki za informację. To jest w takim razie do sprawdzenia i poprawy. Na Chrome u mnie już tak się nie zachowuje, po kliknięciu w suwak normalnie blok jest rozwinięty do momentu zwolnienia kliknięcia, nawet gdy się wyjedzie poza niego. Stworzyłem issue: https://github.com/CodersCommunity/forum.pasja-informatyki.local/issues/318 i mam nadzieję, że uda się to poprawić.
komentarz 19 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Jak jest jedna linia kodu. to jest słabo widoczna, bo trochę suwak na nią wchodzi.
komentarz 19 lutego 2023 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Podrzucisz przykład i jaka przeglądarka? U mnie na Chrome też wydaje się, że działa ok, np.

komentarz 19 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

FireFox 109.0.1 na Linux Ubuntu 22. Jak jest jedna linia (jak jest więcej to zasłania ostatnią), to suwak przy przesuwaniu nachodzi na kod w bloczku. W Chrome jest  tak jak u Ciebie - bez żadnych problemów.

 

komentarz 19 lutego 2023 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ok, faktycznie u mnie na Firefoxie też tak jest. Dzięki, też dobrze byłoby zobaczyć co można z tym zrobić jak ktoś będzie do tematu siadał.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 494 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2021 w HTML i CSS przez Dawidziu Bywalec (2,610 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...